EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3154  24

 Парламент взяв за основу закон про Список ЮНЕСКО

Народні депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття за основу законопроекту №1553 про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" щодо збереження пам'яток культурної спадщини зі Списку ЮНЕСКО.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, відповідне рішення підтримали 249 народних депутатів.

Законопроектом встановлюється нова категорія пам'яток культурної спадщини - пам'ятки всесвітнього значення; визначаються особливості охорони пам'яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; вводиться ряд термінів, що стосуються таких об'єктів.

Основну увагу приділено управлінню пам'ятниками всесвітнього значення. Змінами до Закону України "Про охорону культурної спадщини" передбачено створення окремих органів управління пам'ятками всесвітньої спадщини, наглядових рад пам'яток всесвітньої спадщини, визначаються їхні функції та повноваження.

Мета авторів законопроекту - зберегти пам'ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні, які сьогодні в основному руйнують через незаконні забудови.

Один із співавторів законопроекту, народний депутат Ігор Васюник підкреслив: "Без перебільшення: через корупцію ми втрачаємо унікальні об'єкти культури, якими Україна так пишається і які вже стали нашою візитною карткою у світі. Ця проблема добре відома фахівцям і громадським активістам Львова та Києва, які роками борються з незаконними забудовами на території пам'яток ЮНЕСКО. Особливо це стосується Софії Київської, Києво-Печерської лаври, історичного ансамблю м.Львова".

Читайте на "Цензор.НЕТ": "НФ" ініціює позачергове засідання Ради для переформатування Кабміну 5 квітня, - Бурбак

Васюник зазначив, що цей законопроект розробила група експертів і фахівців у сфері збереження історико-архітектурної спадщини, архітектори, реставратори. Враховано вимоги хартії і конвенції ЮНЕСКО щодо збереження культурної спадщини, які Україна ратифікувала. Крім того, враховані зауваження 37 сесії Комітету ЮНЕСКО зі створення Органів управління пам'ятками і плану їхнього розвитку.

Доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету "Львівська політехніка" Василь Петрик зазначає, що з ухваленням цього законопроекту експерти і громадськість зможуть мати реальний вплив на ухвалення рішень щодо пам'ятників ЮНЕСКО і контролювати дії чиновників.

"У цьому законі головне, що все концентрується на наглядовій раді, наглядова рада має найвищі повноваження в цьому законі, всі інші органи структури виконавчої влади, які функціонують відповідно до цього закону, вони повинні зважати на рішення наглядової ради. Тут ми заклали ідеологію дії громади. Ми переносимо відповідальність ухвалення рішень на рівень наглядової ради, а вона презентує і органи місцевого самоврядування, і наукову громадськість, і громадські пам'яткоохоронні організації, фахівців, експертне середовище, культурних діячів, авторитетних людей, включно з депутатами різних рівнів для того, щоб повністю оприлюднити всі ті рішення навколо проблем пам'яток ЮНЕСКО", - сказав Петрик.

Читайте: Верховна Рада розширила заборону на російські фільми

Источник: https://ua.censor.net.ua/n381701
VEhrdlVXdDBRM2N3V1VoU2FuUkRPVEJNYWxGMWFUaDJNRXhtVVhOT1F6WXdURGRSZG1SREt6Qk1MMUpuVGtNck1FeFlVWFYwUjBObVRrTlRNRXRDT0RCTE4xRnVaRU5XTUV0SVVXMTBRMlU9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору