EN|RU|UK
 Політика України
  2769  38
Матеріали за темою:

 Прогресу в боротьбі з корупцією не бачить більше 70% бізнесу в Україні, - опитування Американської торгової палати

Більшість українських і європейських компаній, що працюють в країні, (73%) не бачать прогресу в боротьбі з корупцією за останні два роки, про це свідчать дані опитування щодо сприйняття корупції Американської торгової палати (АСС).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами голови робочої групи ACC з питань протидії корупції Ігоря Світлика, 35% компаній також вважають, що новостворені антикорупційні органи найближчим часом не будуть ефективними в боротьбі з корупцією, ще 29% дотримуються протилежної думки. "Але була третина респондентів, які не визначилися, і в їхніх коментарях висловлювалася надія на те, що будуть (ефективними - ІФ). Більшість або вірить, або сподівається на те, що вони будуть ефективними", - зазначив він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Чиновники Міноборони розтратили понад 3 млн грн, призначених для придбання житла військовослужбовцям у Дніпропетровську, - ГПУ

При цьому, за результатами опитування, практично всі компанії (98%) вважають корупцію поширеним явищем, а переважна більшість (88%) стикаються з нею в ході ведення бізнесу в Україні.

Разом з тим глава робгрупи вказав на виразну позитивну тенденцію до зростання кількості компаній, які не вважають за необхідне вдаватися до корупційних дій для поліпшення своїх шансів на успіх (з 39% в 2014 році до 65% в 2015-му).

Крім того, І. Світлик назвав кілька позитивних моментів у боротьбі з корупцією, зокрема, значну дерегуляцію процедур, прийняття нового закону про закупівлі, що дозволяє здійснювати тендери більш прозоро й економити кошти, а також істотне збільшення прибутковості державних підприємств, що свідчить про зниження рівня корупції. У свою чергу компанії найбільшим успіхом у боротьбі з корупцією назвали створення патрульної поліції (43%) і дерегуляцію процедур (5%). Ще 51% компаній констатували відсутність будь-яких істотних успіхів.

Більшість представників бізнесу також висловлюють готовність співпрацювати з правоохоронними органами з питань корупції. У той же час, за результатами 2015 року, лише 7% компаній мали успішний досвід такого співробітництва, і тільки 2% - досвід ефективного покарання корупціонера за вироком суду.

Читайте: Керівники держкомпаній будуть отримувати 400 тис. грн зарплати плюс бонуси, - заступник міністра економрозвитку Ковалів

Як свідчать результати опитування, найбільш поширеними є такі види корупції, як вимагання хабара за прийняття або прискорення прийняття рішення/отримання дозволу (цей вид корупції назвали 82% компаній), зловживання службовим становищем для отримання неправомірної вигоди (75%), вимога надати "відкат" для забезпечення перемоги в держзакупівлі (52%). Як найбільш корумповані органи бізнесмени вказують суди (87%), прокуратуру (61%) і місцеві органи влади (39%).

Найбільш ефективними методами боротьби з корупцією бізнес вважає зміну співробітників у найбільш проблемних органах (72% опитаних), належний рівень заробітної плати (57%) і більш суворе покарання (47%). Водночас найбільшими перешкодами для подолання цього явища компанії вважають відсутність політичної волі (48%), опір реформам з боку влади (27%) і менталітет українців (17%).

Опитування проводилося в період з березня 2014 року по жовтень 2015 року. У ньому взяли участь 99 компаній різних галузей економіки, третина з яких - невеликі компанії, 10% - локальні. Найбільш активними були представники юридичного бізнесу, консалтингу, банківського і фінансового секторів, IKT-індустрії і сектора харчової промисловості.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n381979
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RISlJkblJIUVRCWlVGRjJPVWRITUZwaVVtb3plbEYyZEVNdk1FeHFVbWQwUjBRd1RFeFJjMDVET1RCTU0xSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору