EN|RU|UK
 Суспільство
  6782  16

 У Мінсоцполітики пояснили, чому порівнювати середній розмір субсидії з прожитковим мінімумом некоректно

Реальний розмір субсидії в розрахунку на одну людину - члена домогосподарства, який отримує субсидію, становить приблизно 600 грн.

Про це сьогодні в коментарі Цензор.net заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України.

За його словами, середній розмір субсидії в перерахунку на одну людину становить приблизно 600 грн. "Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, вони призначаються на домогосподарство. У середньому домогосподарство одержувачів субсидій складається, згідно з даними того ж Держкомстату, з 2-х осіб. Тобто середній розмір субсидії в перерахунку на одну людину становить орієнтовно 600 грн", - зазначив Віталій Музиченко.

Тому, за його словами, розповіді "експертів" про те, що середній розмір субсидії перевищив прожитковий мінімум, не витримують жодної критики. "Таке твердження некоректне: якщо вже порівнювати, то прожитковий мінімум з розміром субсидії в перерахунку на одну людину", - зауважив директор Департаменту Мінсоцполітики.

Разом з тим він зазначив, що субсидії дозволили сім'ям з низькими доходами пережити різке зростання тарифів. "Раніше існували дотації держави постачальникам комунальних послуг, за допомогою яких послуги за низькими тарифами отримували всі. Причому ті, хто більше споживав і мав більше за площею житло, отримували фактично більшу компенсацію від держави: адже в вартості кожного кіловата, кубометра газу, води були закладені дотації з державного бюджету. Такий підхід був несправедливим і вимагав перегляду. Зараз дотації переважно скасовані, а ті, хто потребує допомоги, звертаються за субсидією. тобто, тепер держава допомагає адресно", - резюмував Віталій Музиченко.

Нагадаємо, за даними Держстату, середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство в лютому 2016 року збільшився в порівнянні з відповідним періодом минулого року в 4,2 разу і становив 1356,0 грн.

Читайте: У Мінсоцполітики нагадали, що субсидії сім'ям, в яких не встановлені газові лічильники, буде перераховано автоматично

У лютому 2016 року в Україні субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 4 913,6 тис. домогосподарств.

Згідно зі ст. 7 Закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у розрахунку на місяць) встановлено в розмірі з 1 січня 2016 року - 1330 гривень, з 1 травня - 1399 гривень, з 1 грудня - 1496 гривень.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n382258
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmMyUkhRakJNYWxGMFRrZFhNRms1T0RCS2VsSnNkRU01TUZwaVVtZGtSME13VEZoU1owNUhRakJaVEZGemRFTXJTVTVIUWpCTU4xSm9kRWRYTUV4RVVYVTVSMDB3VEROUmRuUkhXRWxPUXk4d1REZFJkVGxIVnpCWlRGRjFUa00yTUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору