EN|RU|UK
 Політика України
  10405  90

 "Реформи в прокуратурі сьогодні повністю призупинені", - Сакварелідзе

Реформування органів прокуратури зупинилося.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив колишній заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе в інтерв'ю ЛІГА.net.

"Реформи в прокуратурі сьогодні повністю призупинені", - сказав він.

"Це серйозно шкодить рейтингу Президента, насамперед. Якщо не зміняться правила гри, ідеологія прокуратури, якщо туди не прийдуть нові люди, немає сенсу ні про що розмовляти. Народ врешті-решт просто рознесе прокуратуру. Представники цієї системи, всі ці севруки довели прокуратуру до вкрай низького рівня довіри, довели до нігілізму рядових співробітників на місцях, а порядні люди звільняються", - підкреслив Сакварелідзе.

За його словами, кандидатура наступного генпрокурора - це особистий вибір Президента. "Але його вибір відіб'ється на рівні довіри Заходу до України, на рівні довіри громадськості до влади, і, зокрема, на рейтингу Президента", - зазначив він.

"Я хочу донести один великий ризик. Іноді складно пояснити, в чому полягає проблематика нового закону про прокуратуру, написаного одіозним Портновим і ще три роки тому узгодженого з європейцями. Це хороший європейський закон, але він не відображає українську реальність. Європейці не несуть відповідальності за того, хто буде займатися очищенням прокуратури, набором нових кадрів. Вони для цього заклали інститут самоврядування. Це спеціальна рада прокурорів і кваліфікаційно-дисциплінарна комісія, яку обирає всеукраїнська конференція прокурорів", - зазначив екс-чиновник.

Читайте також: Шокін жодного кроку не зробив без відома президента. Але Порошенко стверджує, що моє звільнення з ним не погоджено, - Сакварелідзе

"Таку конференцію ще Шокін призначив на 22 квітня, і я не сумніваюся, що вона збере лояльних людей, які за новим законом будуть приймати рішення з усіх призначень, звільнень, дисциплінарної відповідальності високопоставлених прокурорів. Що це означає? Шокінізм назавжди в Україні. І так буде, поки не прийде новий сильний генеральний прокурор і не зробить того, що пропонували ми: набрати в цю комісію на два роки п'ятьох міжнародних прокурорів із європейців, американців і канадців. Щоб хоча б під час набору і співбесід із працівниками прокуратури вони допомагали", - пояснив Сакварелідзе.

"Опоненти кажуть, що вони не знають українського законодавства. Але їм і не треба його знати. Їм треба просто приймати об'єктивні рішення: людина гідна працювати на цій посаді не через кумівство, не через корупцію, а лише за своїм послужним списком, кваліфікацією чи ні?" - сказав він.

"Але, думаю, зараз цього не відбудеться, і кваліфікаційну комісію сформують із лояльних людей, які закриють систему так, що дуже складно буде потім щось там міняти. Тим паче, що зараз реформа повністю паралізована", - заявив екс-заступник генпрокурора.

Також він розповів про реформування місцевих прокуратур. "Реформа почалася, ми зрушили з мертвої точки. Все було правильно сформовано, скорочення були проведені прозоро і справедливо: всі здали тести, і тільки за їхніми результатами були обрані люди, які залишилися в місцевих прокуратурах. Проблема була з Шокіним. Він сформував комісії, які проводили співбесіди з кандидатами на останньому етапі конкурсу, зі своєю більшістю. Потім по системі прокуратури розійшлися вказівки, що треба якимось чином, якщо чинні керівники міських, районних та міжрайонних прокуратур доберуться до четвертого етапу тестів, підтягувати їх в трійки лідерів. І щоб Шокін потім їх з цих трійок вибирав і призначав. Так і сталося", - розповів Сакварелідзе.

Читайте також: Порошенко досі не підписав указ про звільнення Шокіна

"Але все-таки на 14% керівництво прокуратур оновилося, - саме стільки керівних посад займали рядові раніше співробітники прокуратури виключно завдяки своїй кваліфікації. Ці 14% - наші партнери. У будь-якому разі ми створили прецедент, процес запущений і вже незворотній: за графіком, далі він торкнеться і обласного рівня, і генерального. Цього вони й боялися", - підкреслив екс-чиновник.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n382427
VEhrdlVYRk9ReXN3VEhKU2JIUkRPV1pPUTJnd1RFUlJkWFJEZVRCTVJGSm5Ua014TUV4MlVteDBRekF3VEdaUmRGTTRkakJNTDFKblRrTXJNRXh5VW1jNVIwRXdURVJTWjNSSFJEQlpSRkZ6U0hwU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhWSWVsRjJPVWRCTUV3M1VYVjBSMFF3V1VSUmRuUkhRV1pPUTFRd1NpOVJiM2M5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору