EN|RU|UK
 Політика України
  432173  2086

 Під час трагічних подій 2014 року Порошенко вигадував хитромудрі фінансові конструкції навколо "Рошена". РОЗСЛІДУВАННЯ

Угода про структуру, куди Президент України Петро Порошенко нібито передав свої кондитерські активи, досьогодні не підписана, а "сліпий траст" і зовсім не існує.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на "Громадське", про це йдеться в розслідуванні Анни Бабинець для "Слідство.Інфо".

Розслідування базується на документах компанії Mossack Fonseca (Панама, Британські Вірґінські острови), що отримало німецьке видання Süddeutsche Zeitung і поділилося з колегами з International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) і OCCRP, українським партнером якої є "Слідство.Інфо".

У серпні 2014 року українцям було страшно слухати новини. Особливо тим, чиї близькі воювали на Донбасі. "4 військових загинули, 23 - поранені", "12 військових загинули, 19 - поранені". Такими даними з зони бойових дій починалися випуски новин. Щодня загиблі, поранені і зниклі безвісти.

порошенко расследование

Читайте також: 30 346 осіб стали жертвами війни на Донбасі: понад 9 тис. - вбито, в моргах України близько тисячі невпізнаних тіл, - ООН

У серпні 2014-го за Україну переживали і в столиці Кіпру Нікосії. У понеділок, 4 серпня, працівник кіпрської фірми Dr. K. Chrysostomides & Co Георг Йоанноу почав свою роботу з листа на сонячну Тортолу (Британські Вірґінські острови).порошенко расследование

Пан Йоанноу запропонував колегам з компанії-реєстратора фірм Mossack Fonseca & Co співробітництво у створенні нової БВI-компанії. Він зазначив, що власник компанії - людина, задіяна у політиці:

порошенко расследование


"Фірма буде холдинговою компанією для його бізнесу і не матиме нічого спільного з його політичною діяльністю".

порошенко расследование


Фірма Mossack Fonseca & Co, яка є одним з найбільших у світі масових реєстраторів офшорних компаній, відповіла панові Йоанноу, що готова до співпраці і вимагає деталей про акціонера.

Данило Білак, керівний партнер Київського офісу CMS Cameron McKenna LLC: "Офшорами, в принципі, вважаються ці компанії, ці юрисдикції - Британські Вірґінські острови, Панама, Мальта - де дуже гнучкі і прості закони про управління майном, реєстрації компаній, зберігається максимальна таємність і мінімальне оподаткування ".

Серпневі рішення


У серпні 2014-го найгарячішою точкою на Донбасі був Іловайськ. Це - місто на схід від Донецька, великий залізничний вузол. Саме через нього сепаратисти отримували підкріплення і зброю з Росії. Втрата Іловайська розсікла б контрольовану ними територію навпіл і відрізала б від ліній постачання Донецьк і значну частину Донецької області. Командування вирішило почати так звану Іловайськ операцію.

порошенко расследование

Анатолій (Гал) Виногродський, командир батальйону "Донбас":

- Іловайськ потрібно було брати. За великим рахунком, Іловайськ можна було брати.

Боєць з позивним Гал пам'ятає штурм Іловайська практично погодинно. 18 серпня його добровольчий батальйон "Донбас" зачистив свою частину міста і розташувався в приміщенні школи. "Донбасівці" допомогли розташуватися й іншим українським з'єднанням.


порошенко расследование


Анатолій (Гал) Виногродский, командир батальйону "Донбас":

- Значить, у школі розташовувався батальйон "Донбас". Не пам'ятаю - чи то 20-го числа, то чи 21-го... Ми зібрали сили, розчистили територію до залізниці і розмістили всі ці прибулі батальйони в дитячому садку. Вони там пробули один день і були вибиті сепаратистами звідти, і повернулися до школи. Після цього бій тривав близько 6 годин, силами, на жаль, тільки батальйону "Донбас".

Новини з офшорної Тортоли в ті дні приходили значно приємніше. 21 серпня в реєстрах "БВИ" з'явилася нова фірма з українським корінням. Її назвали Prime Asset Partners Limited.


порошенко расследование

порошенко расследование

Єдиним власником компанії вказано громадянина України Петра Порошенка з адресою реєстрації: Київ, вул. Грушевського, 9, кв. 37. Прикладений до листування закордонний паспорт з фотографією не залишає сумнівів, що йдеться про Президента України Петра Порошенка.

порошенко расследование

порошенко расследование


Журналісти вирушили до будинку на вулиці Грушевського в Києві, який вказаний у реєстраційних документах фірми на БВІ, щоб перевірити, чи дійсно це домашня адреса Президента.

порошенко расследование


Схоже, тут з двох квартир зробили одну, тому що тут однакові двері, й туди ніяк не подзвонити. Ніхто не відкриває. Схоже, Президент на роботі.
- Доброго дня. Ми у 37-у квартиру. Там нікого немає?
- Ні.
- І ніхто ніколи не приходить?
- Не приходять.
- Ви ж знаєте, хто там живе?
- Ну звичайно, знаємо. Жили, але зараз не живуть.
- А хто жив?
- Ви ж знаєте, чому прийшли.

порошенко расследование


Завдання для президента

З 25 серпня по 1 вересня триває активне листування між БВІ та ще одним островом - Кіпр. В результаті директором новоствореної фірми Петра Порошенка призначають кіпріотку Ольгу Георгіоу.

порошенко расследование

порошенко расследование

Читайте також: Журналісти знайшли 2 млрд дол. в офшорах, пов'язаних з Путіним


Фірма-реєстратор, Mossack Fonseca & Co, з'ясовує деталі, задає багато питань. Співробітники хвилюються. Адже такий важливий клієнт з'являється не щодня. У листуванні Петра Порошенка називають то Президентом, то прем'єр-міністром України.

порошенко расследование

В останні дні серпня на сході України розгортаються трагічні події, які згодом назвуть "Іловайським котлом". Українські бійці потрапляють в оточення з російських військових.

Анатолій (Гал) Виногродський, командир батальйону "Донбас":

- Весь цей час ми піддавалися обстрілу, спочатку з автоматичних гранатометів, потім міномети. Потім почали нас обстрілювати "гради", важка артилерія. Там була така важка ситуація, що просто не підбирали убитих. Не було можливості підбирати убитих. Багато згоріли прямо в автомобілях.


Дивіться також: Порошенко випробував БТР-4 в Харкові: Цих красенів дуже чекають у військах, невдовзі вони надійдуть на передову. ВІДЕО


порошенко расследование

Батальйон "Донбас" вимагав у Президента Порошенка негайно втрутитися у ситуацію. До Києва йшли тривожні повідомлення - усіма можливими каналами зв'язку. Під кінець вже й відкритими. Але поки українські солдати гинули, центр мовчав.

порошенко расследование

- Ці звернення, вони мали якийсь результат? Чи звернув Президент увагу на те, що відбувається?

Анатолій (Гал) Виногродський, командир батальйону "Донбас":

- Так звичайно. Було проведено парад. Війська, які проходили парад, вони могли б бути в Іловайську. На прорив кільця знаєте кого відправили? 350 молодих бійців, які там і лягли. Ну це що? Це просто вбивство. Розумієте?

порошенко расследование


Вранці 1 вересня з Кіпру на БВІ йде цінний лист з вкладеним документом. Це оплачений чек на 14 грн 85 коп. за електроенергію, використану Петром Порошенком на вул. Грушевського, 9, кв. 37. Цей чек був підтвердженням, що адреса бенефіціара є справжньою.

порошенко расследование

Також реєстратори з БВІ просять надати два листи про благонадійність Петра Порошенка. Перший - з банку, в якому власник нової офшорки є клієнтом не менше двох років. Другий - від юриста, який обслуговує пана Порошенка. Реєстраторам з Mossack Fonseca & Co повелося нагадувати про ці листи кілька разів. Їх оформлення чомусь виявилося для бенефіціара непростим завданням.

Отже, на початку вересня 2014-го року у Петра Порошенка було дві проблеми. Перша - бізнес. Як оперативно оформити листи на підтвердження своєї благонадійності. Друга - державна. Як розібратися з тим, що сталося в Іловайську. Тільки за півроку з'явиться офіційна статистика Іловайської трагедії - 459 загиблих, 478 поранених і 180 полонених.

порошенко расследование
Процес звільнення останніх затягнеться на довгі місяці. Листи про благонадійність, звичайно ж, напишуть швидше.

Анатолій (Гал) Виногродський, командир батальйону "Донбас":

- А як ви думаєте, Президент володів ситуацією? Знав, що відбувається в Іловайську?

- Мені здається, він настільки далекий від життя, що відбувається в цій країні... Він живе в якійсь своїй країні, розумієте?

Дивіться також: Військова прокуратура розслідує державну зраду ще восьми офіцерів з Криму. СПИСОК


Досягнення і втрати
2 жовтня кіпріот Георг Йоанноу нарешті пересилає працівникам Mossack Fonseca & Co. довідку від українського ТОВ "Авеллум Партнерз", що підтверджує, що компанія знає Петра Порошенка з 2012 року і задоволена співпрацею з ним. До цієї юридичної фірми ми ще повернемося і дізнаємося, наскільки їй довіряє сам Президент України.

порошенко расследование

17 жовтня реєстратори на БВІ отримають довідку з банку, в якій йде мова про порядність українського Президента.

порошенко расследование

"Петро Порошенко є клієнтом Публічного акціонерного товариства "Міжнародний інвестиційний банк" з 25 лютого 2009... Ми підтверджуємо, що всі рахунки були проведені суб'єктом відповідно до вимог банку".

порошенко расследование

Це центральний офіс банку, який гарантував порядність бізнесмена Порошенка. Відповіді на наш запит ми звідси не отримали. Напевно, трохи незручно відповідати на питання журналістів, коли мова йде не тільки про клієнта, а й про власника банку. Оскільки власником Міжнародного інвестиційного банку досі залишається Петро Олексійович Порошенко.

17 жовтня, коли юристи на БВІ отримали довгоочікуваний лист з банку, Юлія Титарчук з Чернігова отримала дуже погані новини.


порошенко расследование

- Мінометний обстріл це був. Поранення було - обидві легені пробиті, тобто... і шлунок, і печінку, і кишковик - багато всього було, майже все. ...17-го вранці зателефонували, сказали, що не треба нікуди їхати, бо о 6-ій ранку його серце зупинилося. Чоловікові Юлії було 46 років. Він загинув, захищаючи Донецький аеропорт. Володимир Титарчук - один із тих, кого за відвагу назвали "кіборгами".

порошенко расследование

Юлія Титарчук, вдова загиблого бійця:

- Чесно, так уже набридла ця війна, вже стільки втрат, і воно ж не закінчується. Скільки дітей без батьків залишилося.

Читайте також: Порошенко - Путіну: На Донбасі не громадянська війна, а ваша агресія


порошенко расследование

Через кілька днів після загибелі Володимира Татарчука Президент Порошенко нагородив загиблого "кіборга" орденом (посмертно).

порошенко расследование

Підвищена увага

Увечері 20 лютого 2015 Петро Порошенко виступив перед сім'ям "Небесної Сотні" і запалював "Промені Гідності".

"Як би не було складно, які б ще випробування не випали на нашу долю, я зроблю все, щоб величезні жертви, які за останній рік зазнав наш народ, не дай Бог, не виявилися марними" - Петро Порошенко.


порошенко расследование


Того ж 20 лютого на Тортолі працівники Mossack Fonseca & Co. вирішили змінити статус компанії Порошенко Prime Asset Partners Limited, "з огляду на високий статус директора компанії". Тепер увага до неї буде більш пильною.

порошенко расследование

"На додаток до звичайних речей ми перевіряти, яка ситуація в країні, чи немає корупційних скандалів", - пояснює в листі юрист Mossack Fonseca & Co Джозет Рокуберт.

Також юрист наполягає, щоб у документах було вказано, яким типом бізнесу буде займатися Prime Asset Partners Limited. Кіпріот Георг Йоанноу швидко відповідає:

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Я ненавиджу воювати з Росією, але як головнокомандувач я повинен захищати Україну, - Порошенко


порошенко расследование


"Prime Asset обслуговує холдинг компаній Кіпру й українських компаній "Рошен Груп", одного з найбільших виробників кондитерської продукції в Європі".

У грудні 2015 року кіпріот Георг Йоанноу просить колег з Тортоли терміново зібрати всі наявні документи і відправити їх до Швейцарії кур'єром. Адресатом вказана Мартіна Н. Бастл з "Ротшильд Траст". На цьому листування закінчується. Отже, ми не знаємо, чи вирушили ці документи в Цюрих і з якою метою. Але вже на початку 2016 Петро Порошенко заявляє, що передав свої активи в управління "сліпому трасту".

порошенко расследование

порошенко расследование

"Я цього року підписав договір про передачу своєї частки у Рошен у незалежний траст, заснований на моделі сліпого трасту" - Петро Порошенко. Протягом місяця ми намагалися отримати офіційний коментар Президента. Поки Адміністрація готувала відповіді на наші запити, ми намагалися поговорити з Президентом на публічних заходах. На жаль, безрезультатно.

Також читайте: Слідство найближчим часом назве точне місце запуску ракети, яка збила "Боїнг-777" в небі над Донбасом, - голландський прокурор


порошенко расследование

Тим часом ми отримали лист з президентської канцелярії. З усіма питаннями по офшорам на БВІ нам порадили звернутися до вже знайомої нам з листування фірмі "Авеллум Партнерс". Спочатку тут здивувалися, але потім разом з партнерами з ICU надали відповідь, яка, на жаль, аж ніяк не виправдовує Президента.

порошенко расследование

порошенко расследование

По-перше, ніякого траста не існує - сліпого або будь-якого іншого. Коли Президент Порошенко заявляє, що підписав угоду про передачу туди своїх активів, він говорить неправду. Судячи з відповіді юристів, траст досі залишається наміром. Тому що про нього говорять виключно у майбутньому часі."Фактична передача активів у траст вимагає дотримання великої кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей".

порошенко расследование

По-друге, Порошенко створив компанію на БВІ для того, щоб все-таки продати "Рошен".

порошенко расследование

"Prime Asset Partners Limited була заснована влітку 2014-го року у ході проведення корпоративної реструктуризації, що була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. (...) На практиці використання аналогічних структур є типовим для українського бізнесу (...) У цій структурі Prime Asset Partners Limited є виключно технічною компанією".

Юристи пояснюють: мовляв, в Україні так роблять всі. Тому і Президент виводить свої активи в офшорну зону, де податок на продаж дорівнює 0%.

порошенко расследование

По-третє, юристи підтвердили, що пан Порошенко є єдиним акціонером офшору на БВІ та пояснили, що з ним буде далі.

"Частка у Roshen перейде у траст після завершення всіх юридичних формальностей".

порошенко расследование

Журналісти попросили міжнародного юриста прокоментувати нюанси отриманої інформації.

Данило Білак, керуючий партнер київського офісу CMS Cameron McKenna LLC:

- Чи можна український актив передати в іноземний траст?

порошенко расследование

- Знову ж таки, залежить від обставин. В принципі я не бачу проблеми... У момент передачі активів в управління трасту відбувається якась сплата податків?

- Ну, сенсу тоді не було створювати траст.

- Основна ідея створення трасту - це не платити податки?

- В принципі це й дозволяється, тому що гроші не оподатковуються.

порошенко расследование


Коли йдеться про гроші, Президент України готовий відверто порушувати закон. У декларації за 2014-ий рік він взагалі не вказав, що створив компанію за кордоном. У відповіді його юристів читаємо наступне: "Акції Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості. Відповідно до вимог до декларування майна в 2014 році, включати в декларацію необхідно інформацію про акції, що мають номінальну вартість".

Юристи Порошенка говорять неправду. Ось документ, який підтверджує, що Президент - власник тисячі акцій, кожна з яких коштує 1 долар США. А ось - його декларація, де в пункті "Розмір внесків до статутного капіталу підприємства, в тому числі і за кордоном", стоїть прочерк.

порошенко расследование

порошенко расследование

Отже, тепер ми маємо документальні підтвердження, що угода про структуру, куди Президент України нібито передав свої кондитерські активи, до сих пір не підписана. Такий любий Порошенкові "сліпий траст" існує тільки в його фантазіях. У реальному житті Президент створив компанію в офшорній зоні на Британських Вірґінських Островах, куди вивів активи "Рошен", щоб не платити в Україні податки з продажу. А упаковка у вигляді трасту мала за мету приховати весь процес. Очевидно, за задумом ніхто так і не повинен був дізнатися, який саме "Рошен" продають - український чи острівний.

Ми досі не розуміємо, чому активна фаза перебудови Порошенко своєї кондитерської корпорації збіглася з трагічними подіями новітньої української історії. Ми також не знаємо, чи заважав цей процес Главі держави виконувати свої функції. У цих подіях чітко простежуються дві паралельні лінії - українців, які ціною власного життя захищали Україну, і її Президента, який у цей же час будував хитромудрі фінансові конструкції, щоб не платити цій державі податки.
Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Це гібридна війна, - Порошенко прокоментував статтю у New York Times про ситуацію в Україні. ВIДЕО


Источник: https://ua.censor.net.ua/n382494
TUV3dlVYTk9Remt3VEVSUmRrNUhRakJaZWxGMWRFTTBNRXhyWnpCTU4xSm9Ua2RKTUV3M1VtZE9Remt3VEdwUmRWTkVVbWRrUXpZd1RFUlJkbVJETURCTVJGRjFlVGgyTUVvdlVYWjBSMEV3VERkU2FVNURNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VVhaMFIwVXdXV3BSZG5SSFFXWk9SMEV3VERkUmREbEhRakJNZGxKc2RFTXdNRmxRVVhOMFEzY3dURE5SZG1SSFVHWk9RMGN3VEhaUmRuUkRlVEJNUkZGMVpFZENNRmw2VVhWblBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 21 з 21
<<<13 14 15 16 17 18 19 20 21
Сторінка 21 з 21
<<<13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
 
 
 
 
 вгору