EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  6457  20

 Мінсоцполітики планує вдосконалити систему призначення і надання субсидій за підсумками опалювального сезону

За підсумками опалювального сезону Міністерство соціальної політики проведе аналіз переваг і недоліків нової системи призначення та надання населенню субсидій і внесе необхідні корективи в чинні нормативні акти.

Про це сьогодні в коментарі Цензор.НЕТ заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсцополітики, підбиваючи попередні підсумки опалювального сезону.

"Опалювальний сезон завершується. За його підсумками Міністерство проаналізує переваги й недоліки нової системи призначення та надання населенню субсидій і внесе необхідні корективи в чинні нормативні акти", - зазначив Віталій Музиченко.

Директор Департаменту Мінсоцполітики нагадав, що минулого року було значно спрощено порядок призначення та надання населенню субсидій, розширено перелік категорій сімей, які мають право на її отримання, збільшений з 6-7 до 12 місяців термін, на який вона призначається. Крім того, призначення субсидій на наступний термін буде здійснюватися в автоматичному режимі, без звернень громадян.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У Мінсоцполітики пояснили, чому порівнювати середній розмір субсидії з прожитковим мінімумом некоректно

Також Мінсоцполітики планує запровадити додаткові механізми, що стимулюють більш економне споживання житлово-комунальних послуг, в першу чергу - газу й електроенергії. "Чинним положенням передбачено, що зекономлені в результаті дбайливого споживання житлово-комунальних послуг кошти залишаються на рахунках одержувачів субсидії і можуть бути використані в наступних періодах. Швидше за все, можливості для економії з вигодою для сімейного бюджету будуть розширені, - повідомив Віталій Музиченко. - Адже економія вигідна і державі, і людям".

Однією з найбільших проблем, на його думку, з якою стикнулися під час призначення субсидій останнім часом, було різке збільшення навантаження на органи соціального захисту. "Справа не тільки в збільшенні кількості одержувачів субсидій у чотири рази. За спрощеного порядку призначення субсидій всю інформацію щодо доходів, забезпеченості послугами, яку раніше громадяни збирали самостійно, зараз органи соціального захисту отримують самі і в досить обмежені строки. Через відсутність єдиного інформаційного простору це досить непросте завдання", - зазначив Віталій Музиченко.

Читайте: Населенню видаватимуть кредити на утеплення житла на 5 років під 25% річних, - віце-прем'єр Зубко

За даними Держстату, в лютому 2016 субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували понад 4,9 млн сімей. Середній розмір субсидії на домогосподарство склав 1356,0 грн.

В цілому, за словами директора Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики, органи соціального захисту впоралися з поставленим надважким завданням. З огляду на те, що з травня 2015 житлові субсидії призначаються на рік і як правило продовжуються автоматично, в цьому році ми очікуємо значне зменшення кількості звернень. Це дозволить працювати в плановому режимі над підвищенням якості обслуговування одержувачів субсидій", - резюмував Віталій Музиченко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n382722
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmMyUkhRakJNYWxGMFRrZFhNRms1T0RCS2VsSnNkRU01TUZwaVVtZGtSME13VEZoU1owNUhRakJaVEZGemRFTXJTVTVIUWpCTU4xSm9kRWRYTUV4RVVYVTVSMDB3VEROUmRuUkhXRWxPUXk4d1REZFJkVGxIVnpCWlRGRjFUa00yTUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору