EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  7857  14

 На Європу чекає "парад референдумів" незгодних з політикою ЄС, - представник України Точицький

Новопризначений представник України при Європейському Союзі, посол України в Бельгії Микола Точицький припускає, що після нідерландського в країнах ЄС може початися "парад референдумів", але ЄС продовжить своє існування і навіть в розширеному складі - за участю України.

Таку думку український дипломат висловив УНІАН, говорячи про наслідки референдуму в Нідерландах з приводу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запланованого на 6 квітня, передає Цензор.НЕТ.

Відомо, що цим референдумом нідерландці висловлюються не проти угоди, а проти політики Євросоюзу в цілому.

"Я припускаю, що може початися так званий парад референдумів. Ми розуміємо, що всі різні, різні - в ЄС, різні - в суспільстві, але правила для всіх повинні бути однаковими. Саме це нас об'єднує. Будь-яка організація, в тому числі ЄС, сильна тим, що в ній однакові для всіх правила, тоді все працює", - сказав Точицький.

На його думку, в ситуації, коли економіка йде на спад, набирають сили більш популістські, радикальні партії, а тому подібних референдумів "незгодних з політикою ЄС можна очікувати в будь-якій країні Євросоюзу".

Разом з тим, український дипломат не вважає, що це призведе до розпаду ЄС в цілому.

"ЄС не зникне. Зараз дійсно гостро стоїть питання міграційної кризи, але за рахунок того, що в ЄС є функціональні інститути, він з цим впорається - алгоритм дій вже відпрацьовано, а держави-члени зможуть його імплементувати", - аргументував він.

При цьому представник України при ЄС висловив надію, що результати референдуму в Нідерландах будуть позитивними для України.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Оцінювати результати реалізації зони вільної торгівлі України та ЄС ще рано, - Томбіньський

"Його результати не є зобов'язувальними, але, звичайно, не можна недооцінювати політичну значимість цього голосування як для України, так і для ЄС в цілому. Саме тому ми розраховуємо, що, приймаючи рішення, громадяни Нідерландів будуть виходити з того, що йдеться про підтримку угоди, за підписання якої виступила переважна більшість населення України, і головною метою якої є сприяння розвитку торгово-економічного співробітництва між Україною та ЄС, запровадження європейських цінностей і стандартів в нашій країні", - зазначив він.

Точицький також висловив упевненість, що Україна набуде членства в ЄС.

"Я вірю, що ЄС буде існувати і надалі, і навіть в розширеному складі Україна буде частиною ЄС. Тому що ЄС - це не просто ефективний інститут, а й філософія, це демократичні принципи, верховенство права, свобода слова, віросповідання (і цей ряд можна продовжувати), які базуються на економічній складовій, в основі якої - ментальність і розуміння, що правила гри однакові для всіх", - пояснив український дипломат.

За його словами, ЄС за свою історію існування напрацював правила, які дозволили створити ефективну систему менеджменту, як політичного, так і економічного.

Читайте: Підтримати асоціацію Україна-ЄС мають намір 36% голландців, - опитування

"Україна хоче використовувати цей досвід. Для України ЄС - це модель напрацьованих правил демократичного суспільства і ведення бізнесу. Придумувати щось нове, коли воно вже існує, немає ніякого сенсу. До речі, Угода про асоціацію передбачає, що ми повинні адаптувати близько 90% правил ЄС", - деталізував представник України при ЄС.

Що стосується виконання Угоди про асоціацію в частині прийняття необхідного законодавства, Точицький констатував, що "зроблено дуже багато".

"У частині свобод, конституційної реформи, судочинстві, реформі прокуратури, боротьбі з корупцією - ці великі масиви законодавства вже схвалені або вже розроблені", - деталізував він.

Разом з тим Точицький зазначив, що процес імплементації є "більш складним".

Також читайте: Міністр зовнішньої торгівлі Нідерландів закликала голосувати "за" асоціацію з Україною

"Змінити законодавство - не означає, що відразу зміниться ментальність українця", - додав він.

У зв'язку з цим дипломат наголосив, що у ЄС до України "є довіра, впевненість в тому, що ми вдало проходимо цей шлях".

"Ми не можемо дозволити нові вибори, ми повинні створити нову коаліцію, новий уряд і рухатися далі. І це розуміють не тільки тут, в європейських інститутах, це розуміють і в Києві", - зазначив дипломат.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n382739
VEhrdlVXOTBReXN3V1daUmRVNUhSekJaZWxGMWRFTTBNRXhyWnpCS2VsRjFUa00yTUV3M1VYVTVRM2RNZVM5UmRYUkhRVEJNYWxGME9VTjNaazVET0RCYVlsRnpPVWRCTUV4RVVYWmtSME13VEdnNE1GbEVVWFJrUjBVd1RGaFNaMDVETVRCTU0xRjBUa2RFTUV4NE9EQk1SRkpuWkVNck1GbGlVbXgwUTNjd1dXSlNiSFJIVUdaT1EwVXdURXhTWjA1REt6QlpTRkYyZEVkUE1FeGtPREJLTTFKc2RFTXdNRXhZVW1kT1F6Y3dURVJSZG1SRE1EQk1aejA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору