EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  12858  146

 Відплив наукового потенціалу з України набув масштабів стихійного лиха, - директор Держфонду фундаментальних досліджень

В Україні склалася цілеспрямована система "вимивання" мізків, вважає академік НАН України Борис Гриньов.

Процес скорочення наукового потенціалу України набув масштабів масового лиха, наслідки якого для суспільства і національної економіки ще тільки належить осмислити, заявив директор Державного фонду фундаментальних досліджень (ДФФД), академік НАН України Борис Гриньов в інтерв'ю для ZN.UA, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, кількість молодих українських вчених, що прагнуть виїхати за кордон та реалізувати себе в розвинених країнах, просто вражає: в самій лише Німеччині сьогодні навчаються і працюють 25 тисяч осіб з України, які отримують грантову підтримку від держави. Ще 600 тисяч абітурієнтів прагнуть вступити до тамтешніх навчальних закладів або на мовні курси.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Турчинов зустрівся з молодими винахідниками з усіх регіонів України: "Ми повинні протиставити грубій силі, агресії наш інтелект". ФОТОрепортаж

Як зазначає Гриньов, Німеччина, поряд з деякими іншими європейськими країнами, активно зацікавлена в припливі інтелектуального ресурсу з-за кордону, і Україна (якщо не порівнювати її з РФ) забезпечує Європі більший приплив освіченої молоді, ніж всі інші країни колишньої співдружності."

"Відбувається колосальний відплив інтелекту, причому система "вимивання" мізків цілеспрямована, ще зі шкільної лави. І що особливо вражає, ніхто на вищому рівні цю проблему не вирішує", - резюмував він.

Читайте: Кілька сотень учених у Львові вимагають відновити фінансування науки. ФОТОрепортаж


Источник: https://ua.censor.net.ua/n382783
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU1p6bEROakJNUWpnd1RIcFNiSFJEZWpCWlJGRnpUa2RITUZwaVVtb3plbEYwWkVNNE1GcGlVWE01UjBFd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dTak5SYTA1RFpFbE9RMm93VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFTTA=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору