EN|RU|UK
 Політика України
  7508  30

 Виборів на Донбасі під обстрілами не буде, - Гройсман обговорив з доповідачами ПАРЄ виконання Мінських угод

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у вівторок провів зустріч з доповідачем Комітету ПАРЄ з юридичних питань та прав людини Марілуїз Бек і доповідачем Комітету ПАРЄ з політичних питань і демократії Христиною Зеленковою. Сторони обговорили ситуацію на Донбасі, стан виконання Мінських угод і нинішню політичну ситуацію в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу ВР.

Голова Верховної Ради поінформував, що ситуація на Донбасі залишається складною, незважаючи на оголошений "режим тиші". Зокрема, з початку 2016 року в порівнянні з груднем минулого року значно зросла кількість обстрілів українських військових, зазначив Гройсман.

Керівник парламенту наголосив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей. Так, Верховна Рада ухвалила низку необхідних законодавчих рішень. У той же час "з боку Росії немає рішучості щодо виконання Мінських угод" і взятих на себе зобов'язань, зазначив Гройсман.

"Наше завдання - домагатися виконання Мінських угод і виведення російських сил та підтримуваних нею бойовиків за межі території України", - наголосив Голова Верховної Ради.

Керівник Парламенту також зазначив, що вибори на Донбасі мають бути демократичними та вільними і повинні відбутися лише за українським законодавством після виведення Росією військ. "Беззаперечно, треба підвищити роль ОБСЄ у цьому процесі, відновити контроль над кордоном, провести демократичні місцеві вибори. Ми усі це підтримуємо. Але ми не можемо проводити вибори під обстрілами, без дотримання українського законодавства, у присутності російських озброєних військ і їхніх прибічників, і без участі українських політичних партій", - наголосив Гройсман.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Посол України при ЄС Точицький європейським дипломатам: Якщо вважаєте вибори на Донбасі безпечними, відправляйте туди спостерігачами своїх громадян

Голова Верховної Ради нагадав, що нещодавно в Росії оголосили вирок українській льотчиці, народному депутату Надії Савченко. "Ми бачимо, що усі ці звинувачення, вироки - усе, що зроблено російським режимом проти Надії, доведено до абсурду. Нам потрібно об'єднатися і далі тиснути на Кремль, щоб Надія Савченко повернулася додому", - переконаний В. Гройсман.

Керівник Парламенту також зазначив, що незважаючи на складну політичну ситуацію в країні, Парламент демонструє здатність приймати рішення. "Маючи виклики як усередині, так і зовні, робимо все для того, щоб шляхом дипломатичних перемовин врегулювати політичну кризу і подовжити реформи в Україні та нашу європейську інтеграцію", - зазначив В. Гройсман.

Читайте: Томбіньський: "ЄС 1,5 року наполягає на прийнятті в Україні виборчого кодексу"

У свою чергу, доповідачі Комітетів ПАРЄ М. Бек та К. Зеленкова зазначили, що Україна має продовжувати в подальшому виконання Мінських угод та засвідчити готовність ухвалення необхідних рішень після виконання своїх зобов'язань Російською Федерацією.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Томбиньский: "ЕС 1,5 года настаивает на принятии в Украине избирательного кодекса"
Источник: https://ua.censor.net.ua/n382788
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYXpsSFFUQk1OMUYxWkVkQ01FeDZVWE5PUXpsTWVTOVJjM1JETkRCTVNGRjJkRWRCTUV4b09EQk1lbEpzZEVNNU1GbElVbXBPUXpZd1dsbG5NRmxRVVhNNVF5c3dURlJSZFVoNlVXNDVRMUV3UzBSUmFFaDZVV3hPUXlzd1RETlJjMlJEZHpCWlJUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору