EN|RU|UK
 Суспільство
  4727  41
Матеріали за темою:

 Декомунізацію потрібно проводити швидко, - лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич

Білоруська письменниця, лауреат Нобелівської премії в 2015 році Світлана Алексієвич позитивно оцінила процес декомунізації, який проводиться в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона сказала, виступаючи перед студентами Національного університету "Києво-Могилянська академія" з нагоди присудження їй звання почесного доктора.

"Ви останні роки після революції, після першого Майдану правильно робите, що проводите декомунізацію. Її потрібно проводити швидко. Тому що ми, в Білорусі і Росії, живемо поразкою. Те, на що ми сподівалися, що не відбулося. Свободи не змогли домогтися. Ми бігали по площах, сиділи на кухні і без кінця говорили про свободу, про новий світ, який з нами станеться, про те, що вільно можна буде читати Солженіцина і Шаламова ... і дізнаємося правду, від якої неможливо зробити поворот назад. Але через двадцять років це відбувається у вас з кров'ю і з втратами ваших кращих людей".

Письменниця зазначила, що крім країн Балтики, на просторі колишнього СРСР тільки Україні вдається рухатися в бік Європи:

"Тільки українці змогли рвонути в цей новий простір, вирватися з цих обіймів сусіда в нове життя. Це все дуже важко, це швидко не буде. Свобода - це довгий шлях".

Алексієвич наголосила, що оскільки вона пацифістка, то довго думала, що сказати українській аудиторії, яка живе у країні, що воює.

"Як би там не було, війна існує у вашій свідомості. Все одно є відчуття, що північний сусід ще не вирішив своїх проблем ... Я думаю, що треба намагатися залишатися людиною".


Источник: https://ua.censor.net.ua/n383214
TUV4VVVYUmtRell3VERkUmRrNUhSREJNTTFKc2RFTXpNRXhFVW1oMFIxY3dXVGgyVERsRFVUQk1kbEYwWkVNMk1GbElVbXgwUjFVd1RFeFJkVTVIU0VsT1EyZ3dURXhTYkhSSFF6Qk1kbEZ6VGtNNU1FeEJka3c1UXpjd1dtSlNaM1JETVRCWlJGRnpUa2RETUZsUVVtZE9RM2RtVGtOa01FdzNVWE5rUXpFd1RIWlNiSFJEZVRCWlNGSnFUa00yTUV4Qlp6Qk1MMUpuVGtNeE1FeDZVbXgwUjFCbVRrTXdNRXhZVVhWMFF5c3dUSHBTWnpsRE9UQmFZbEYwT1VOM01GbGlVbXgwUjFCbVRrTmhNRXhxVW14T1Eza3dURFIwTUVwNlVYWjBRM293VEdwUmRUbEhVREJNTTFKblpFZE5NRXh5VVhORFJGRnpUa00yTUV4RVVYUk9RekV3VEhwU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору