EN|RU|UK
 За кордоном
  3514  83

 Скандал з офшорами: в Ісландії заступив на посаду новий прем'єр-міністр

В Ісландії склав присягу новий прем'єр-міністр Сігурпур Інгі Йоханнсон, змінивши на цій посаді Сігмюндюра Давида Гюннлейгссона, який пішов у відставку через офшорний скандал.

Йоханнсон, який раніше обіймав пост міністра сільського господарства, був призначений на цю посаду лише напередодні, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Моя компанія одна з найпрозоріших в Україні. Немає потреби в жодному розслідуванні, адже все було дуже просто, - Порошенко про офшорний скандал

Зміна прем'єрів відбулася після публікації найбільшими світовими ЗМІ масштабного розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Зокрема, з документів випливає, що прем'єр-міністр Гюннлейгссон разом із дружиною володіє офшорною компанією, на рахунок якої було переведено кілька мільйонів доларів після продажу сімейного бізнесу.

У 2009 році Гюннлейгссон, ставши парламентарем, не задекларував 50% частки в компанії, а потім продав її дружині за один долар.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": У розслідуванні Panama Papers є цікавіші за Порошенка фігуранти з України, - Холодницький. ВІДЕО

Внаслідок цього в понеділок біля будівлі ісландського парламенту відбулася масштабна акція протесту, і 23 тисячі осіб підписали петицію за відставку глави кабінету міністрів.
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору