EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18534  52
Матеріали за темою:

 Якби в Україні робили блокбастер про супергероїв, то це були б судді й прокурори: їх ніби поховали, а вони воскресають, - посол Канади про боротьбу з корупцією

Посол Канади в Україні Роман Ващук заявляє про зменшення рівня корупції в національній акціонерній компанії "Нафтогаз України". Однак на загальному тлі позитивні зміни у сфері корупції практично не помітні.


Про це він повідомив в інтерв'ю Українським Новинам передає Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на питання про те, як він оцінює досягнення або недоліки української влади за останні 2 роки, а також про те, в яких сферах найменше помітні реформи, посол Канади в Україні сказав: "Тут прокуратура й суди спадають на думку. Там звичайно робилися спроби, але це ті системи, де інстинкти самозбереження попередньої парадигми дуже чітко дотримані. Взагалі я думаю, що якби в Україні хтось би захотів робити блокбастер про супергероїв, то це були б напевно судді і прокурори. Тут вони мають кар'єрне безсмертя - їх ніби поховали, а вони воскресають. Такі джеймсбондівської якості людей - це цікаво".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Держфінмоніторинг створив Відділ спільних фінансових розслідувань з НАБУ

"Тут ідеться про те, щоб не дати групам інтересів, які охороняють старий лад, зупинити зміни, а це вже очевидно залежить від українців. Я вам наведу такі приклади з двох нібито зовсім різних сфер, але феномен чомусь досить схожий. Перше, я був учора (31 березня. - Ред.) в "Нафтогазі України" - там показували фінансову звітність за останній рік, збитки були зменшені з 7 млрд до 1 млрд - 6 млрд грн платників податків були збережені - у різних структурах через застосування системи Prozzoro були зменшені закупівельні ціни тощо. Як наслідок з'явилися всілякі українські інспекції, які чомусь не вважали попередній стан нормальними, а тепер, коли раптом є ощадливість і прозорість, яка вийшла на користь державі, раптом всім чомусь стало некомфортно. Перевірки посипалися, і люди більшу частину свого часу присвячують тому, щоб відбитися від всіляких осіб, які перевіряють", - пояснив Ващук.

"Аналогічно, ми подарували Україні вакцини проти поліомієліту. Через те, що вони були закуплені через ЮНІСЕФ, через Всесвітню організацію здоров'я раптом посипалися скарги, що це не ті вакцини, які не так готують, що вони такі-сякі. Тут раптом у Міністерстві охорони здоров'я сидить якщо не МВС, то СБУ, якщо не СБУ, то Генеральна прокуратура. І виникає питання, що взагалі відбувається? Мені здається, відбувається те, що можливо через існування такого цікавого українського інституту, коли депутати можуть замовляти перевірки і справи, коли бачать, що пересихають джерела - вони насилають всі ці органи. І, очевидно, вони п'ють кров у тих людей, які намагаються очистити сектор енергетики, або сектор охорони здоров'я. І тоді і журналісти, і населення думають: а чому вони активніше не реформуються? Вони відписуються постійно тільки на всілякі скарги, докори, справи - тобто це очевидно забирає час і енергію. Але й так багато в Україні зроблено, але могло б бути зроблено набагато більше, якби не цей систематичний опір і пиття крові елементів старої системи" , - резюмував Ващук і додав: "Мені здається, що в ключових галузях корупція зменшилася".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n383365
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору