EN|RU|UK
 Політика України
  5424  72

 Росія блокує розширення мандата місії ОБСЄ на всю ділянку кордону і не бажає виконувати взяті на себе зобов'язання, - МЗС

У Міністерстві закордонних справ України розчаровані черговим блокуванням Росією рішення про розширення мандата місії спостерігачів ОБСЄ на всю ділянку кордону з Росією, який тимчасово не контролюється українською владою.

Про це йдеться в повідомленні МЗС України, інформує Цензор.НЕТ.

У прес-службі українського зовнішньополітичного відомства підкреслюють, що та деструктивна поведінка російської сторони вкотре засвідчила її відверте небажання виконувати взяті на себе зобов'язання, зокрема згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року. Ним передбачено постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ.

Також читайте: МЗС засуджує обстріл автомобіля місії ОБСЄ біля Сніжного: Росія та її маріонетки повинні виконувати Мінські угоди

"Водночас навіть обмежений Росією виключно пунктами пропуску "Гуково" і "Донецьк" моніторинг місії спостерігачів ОБСЄ підтверджує регулярний неконтрольований потік через державний кордон України осіб у формі військового зразка, великої кількості вантажів невстановленого призначення і контрабандне вивезення видобутого в українській землі вугілля", - підкреслюється в заяві.

Окрім цього зазначається, що українська сторона розглядає звіти місії як документальні докази порушення Російською Федерацією суверенітету та територіальної цілісності України. "Тому ми вітаємо зусилля інших делегацій в постійній Раді ОБСЄ, які дозволили продовжити 7 квітня 2016 року мандат місії спостерігачів ОБСЄ до 31 липня 2016 року.

Також читайте: Питання розміщення російської авіабази закрите, - МЗС Білорусі

Ми також очікуємо, що російська сторона нарешті конкретними діями засвідчить свою відданість повному та добросовісному виконанню Мінських домовленостей і погодиться, зокрема, із запровадженням повного і безперешкодного моніторингу ОБСЄ за неконтрольованою Україною ділянкою спільного з РФ державного кордону", - підсумовано в заяві.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n383479
VEhrNGRrdzVRM2d3VEhaUmRuUkROakJNUkZGMFRrTjNaazVETmpCTU4xSm5Ua013TUV3M1VYWlllbEZ1VGtOWU1FdEdPREJLTjFGclpFTm9NRWxSUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору