EN|RU|UK
 Політика України
  14345  215

 Гройсман пропонує п'ять основних напрямків боротьби з кризою

Сьогодні Україні потрібний ефективний антикризовий план дій, який повинен містити відповіді на низку основоположних питань.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише голова Верховної Ради Володимир Гройсман в статті для ZN.UA.
За його словами, ці питання такі:

1. Як змусити державні органи працювати на людей?

2. Як залучити інвестиції?

3. Як подолати безробіття?

4. Як поліпшити інфраструктуру життя? 5. Як забезпечити сталий розвиток України?

1. Як змусити державні органи працювати на людей?

"Я пропоную коаліції підписати Засади взаємодії коаліції і уряду, де чітко визначити механізми попереднього опрацювання, проговорення всіх принципових питань. Щоб рішення ретельно готувалися, а приймалися оперативно. Щоб відійшли в минуле взаємне поборення і популізм у коаліції. Це - питання політичної відповідальності та ефективності", - зазначив спікер.

На його думку, в уряді необхідно відновити прозорий механізм роботи над проектами, "щоб питання не ставали сюрпризом не тільки для громадськості, але і для депутатів, а тим паче для членів Кабміну". "Тоді і у суспільства буде можливість обговорити

проект рішення, запропонувати корективи і співпрацювати в його реалізації в режимі реального часу", - підкреслив Гройсман.

"Реформа державного управління - це завдання, яке є для нас пріоритетним і потребує нашої першочергової уваги. Те саме стосується децентралізації - реального передання на рівень громад як повноважень, так і ресурсів для їх реалізації. Мають бути завершені податкова і бюджетна реформи, які забезпечать цей процес на рівні законодавства і його імплементації. Людина має вирішувати всі питання з державою та органами місцевого самоврядування максимально швидко, прозоро і зручно. Перші результати децентралізації вже настав час поглибити, а успішний досвід передових громад - поширити на всю країну", - пише глава Верховної Ради.

"Найважливіше завдання для держави - забезпечити справедливість. Тому обов'язок коаліції - насамперед завершити судову реформу: ухвалити в цілому зміни до Конституції, а також закони, необхідні для ефективної роботи нової системи", - переконаний він.

Читайте також: Гройсман про попередні результати референдуму в Нідерландах: Сигнал дуже тривожний. Україні потрібно провести роботу над помилками

2. Як залучити інвестиції?

"Треба прибрати перешкоди, які заважають економіці розвиватися, і штовхають гроші в тінь. Це диктує нагальну потребу реформ на митниці і в податковій. Спрощення сплати податків. Прозорі процедури. Це означає просте адміністрування податків, зменшення підстав для чиновників втручатися і заважати бізнесу. І створення натомість простих процедур для чесної сплати податків, а відтак виходу бізнесу з тіні. Це вимагає, врешті-решт, провести повноцінну дерегуляцію, обмежити можливості для втручання всіляких інспекцій у діяльність бізнесу і запровадити персональну відповідальність для чиновників, які, зловживаючи своїми повноваженнями, накладають на бізнес неправомірні штрафи", - йдеться в статті.

"Це означає прозорість у розподілі бюджетних коштів. І на інфраструктурний розвиток - на дороги, на ремонт шкіл і лікарень, на проекти місцевої інфраструктури. І в системі державних закупівель. І в управлінні державними підприємствами, які мають значний потенціал залучення інвестицій", - заявив спікер.

3. Як подолати безробіття?

"Створення здорового інвестиційного клімату відкриває кілька шляхів. Перший - бурхливий розвиток малого і середнього бізнесу. Енергія і завзятість українців, які вони продемонстрували під час Революції Гідності та протидії агресії Росії, зможе увійти в мирне русло - створення нових підприємств, можливостей, технологій. Це означатиме залучення мільйонів громадян до розвитку нашої країни", - зазначає Гройсман.

"Другий - інвестиційні проекти. Угода про асоціацію з ЄС. Зокрема, створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі вже відкрило величезні можливості як для наших експортерів, так і для спільних проектів в Україні. Завдання економічного блоку уряду - розвинути ці можливості, перетворити перспективи в сталий тренд", - підкреслив він.

"Третій - зміна системи роботи служб зайнятості, які сьогодні малоефективні в сприянні працевлаштування безробітних. Є також досвід європейських країн, де створені стимули для роботодавців, які створюють робочі місця, дають молоді першу роботу тощо. І цим досвідом нам треба скористатися", - пише глава Верховної Ради.

Також читайте: Нардеп Гопко не має наміру входити до фракції "Блок Петра Порошенка"

4. Як поліпшити інфраструктуру життя?


"Попередній аналіз бюджету показав, що держава вкладає кошти в об'єкти зі ступенем готовності 5-7%, щоб за рік довести його до 10%. Простіше кажучи, гроші закопуються в котловани. Якщо ці кошти не розмазувати, а сконцентрувати на інфраструктурних проектах, наприклад, на програму ремонту та будівництва доріг, то отримаємо відразу кілька результатів- зробимо дійсно корисну справу для країни, покажемо помітні досягнення, та ще й дамо людям реальну роботу та заробітки. Оскільки одне робоче місце в будівництві створює до семи робочих місць у суміжних секторах", - переконаний він.

"Є інші інфраструктурні проекти, які можна запустити, - енергоефективність, місцева інфраструктура і т.д. Фактично - розпочати капітальний ремонт країни. Додатково ми маємо вже виділені ресурси міжнародних фінансових інституцій, що вибираються наразі неефективно. А також - значні кошти в місцевих бюджетах як результат розпочатої фінансової децентралізації", - йдеться в матеріалі.

"При цьому є кілька важливих моментів. Перший - жорсткий контроль, щоб не крали. Маючи бажання і політичну волю, це можливо. Другий - контроль якості. Тут нам допоможуть наші міжнародні партнери і громадянське суспільство. І третій - стратегічне бачення того, що ми робимо і для чого, які транспортні коридори будуємо. Щоб не будувати доріг, які ведуть у нікуди", - зазначає спікер.

Також читайте: США профінансують консалтингові послуги з реформування української митниці

5. Як забезпечити сталий розвиток України?


"Найвигіднішими довгостроковими капіталовкладеннями є підтримка галузей, які забезпечують здоров'я і розвиток людини. Це охорона здоров'я, освіта і наука, культурний розвиток. Усі ці сфери є двигуном модернізації країни, її конкурентоспроможності у світі", - підкреслив Гройсман.

На його думку, медицина залишається галуззю, де нагальність реформ практично у всіх сферах є критичною. "Це стосується і стандартів надання допомоги, і перспектив розвитку медичних установ,і демонополізації фармацевтичного ринку, що має призвести до зниження цін на ліки, і багатьох інших, дуже спеціальних, аспектів", - пише політик.

Свою статтю він підсумовує наступним чином: "Почати треба з елементарних, давно необхідних кроків. І якщо ми зможемо втримати фокус уваги на першочергових реформах, які дозволять розкрити прихований, приспаний, зневажений потенціал нашої країни, ми досягнемо успіху. Успіх породжує успіх, і досягнуті на кожному етапі результати стануть запорукою подальшого прогресу. А відчутність цих результатів для громадян стане найкращою рекламою реформ - і в Україні, і за кордоном. Успіх України повинен стати її візитівкою у світі".

Також читайте: Йти в прем'єри для того, щоб завалити і провалити справу, я не збираюся, - Гройсман

Але почати треба з елементарних, давно необхідних кроків. І якщо ми зможемо втримати фокус уваги на першочергових реформах, які дозволять розкрити прихований, приспаний, зневажений потенціал нашої країни, ми досягнемо успіху. Успіх породжує успіх, і досягнуті на кожному етапі результати стануть запорукою подальшого прогресу. А відчутність цих результатів для громадян стане найкращою рекламою реформ - і в Україні, і за кордоном. Успіх України повинен стати її візитівкою у світі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n383485
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhWMFF5c3dURVJSZFRsSFZ6QlpZbEpzZEVkUVprNUROakJaUkZGMVRrTXpNRXhDT0RCTUwxRjFPVU4zTUV3eE9EQlpSRkYwWkVkRk1FdzNVbWRPUXpnd1RHYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору