EN|RU|UK
 Економіка
  11453  53

 "Північний потік-2" - це троянський кінь Росії для ЄС, - Коболєв

У ході міжнародної конференції у Європарламенті голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв змалював ризики, пов'язані з проектом будівництва газопроводу "Північний потік-2", який був ініційований Газпромом та декількома європейськими енергетичними компаніями.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

"Як і троянський кінь, Північний потік-2 - це подарунок у красивій обгортці, метою якого є послаблення ЄС зсередини", - заявив Андрій Коболєв.

За його словами, проект не сприяє диверсифікації поставок газу в ЄС, оскільки газопровід не забезпечить Євросоюзу доступ до нових джерел газу. Це спровокує суттєве падіння обсягів газу, що транспортується наявними маршрутами до Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), і призведе до швидкого занепаду цих маршрутів.

Таким чином, у разі реалізації проекту Північний потік-2, пункти входу російського газу до ЄС будуть майже повністю сконцентровані в Німеччині. Газопроводи між північчю Німеччини та країнами ЦСЄ мають недостатню потужність, щоб поставити необхідні обсяги газу споживачам до ЦСЄ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Будівництво газопроводу "Північний потік 2" планують розпочати у 2018 році

Ця зміна ландшафту газового ринку створить нові можливості для зловживань Газпромом своїм домінуючим становищем і загрожуватиме енергетичній безпеці ЄС. Більшість країн Центральної, Східної та Південної Європи значною мірою залежать від російського газу та мають обмежений доступ до альтернативних джерел поставок. Реалізація проекту Північний потік-2 додатково погіршить переговорні позиції цих країн у відносинах із Газпромом, упевнений Коболєв.

Після того як будуть створені умови, що призведуть до виникнення дефіциту газу в ЦСЄ, Росія зможе використовувати дефіцитне паливо, щоб домогтися політичних поступок з боку керівництва цих країн. Це, в свою чергу, може бути використано для штучного формування протиріч між державами-членами ЄС та ставить під загрозу безпеку ЄС.

"Протягом багатьох років Україна існувала в умовах політики "російський газ в обмін на лояльність". Внаслідок ми купували газ за однією з найвищих цін у Європі і були обмежені в наших політичних рішеннях. Протягом останніх двох років Україна продемонструвала, що диверсифікація постачальників та інтеграція з сусідніми ринками газу - це набагато ефективніша стратегія, як у політичному, так і у фінансовому плані. Ми здивовані, що ЄС розглядає можливість руху в протилежну сторону з проектом Північний потік-2", - прокоментував Коболєв.Источник: https://ua.censor.net.ua/n383505
VEhrdlVXMTBReXN3VEVoUmRuUkROekJhVkZGemFUaDJNRW92VW14MFEza3dURE5TYkhSSFNEQk1NMUYxVGtNMVNVNURMekJNTjFKbmRFZFhNRXh3T0RCS1VGRnpUa016TUV3dlVtZE9ReXN3VEhnNE1Fb3pVWE5PUjBVd1dVeFJkblJEZWpCTVJGRjBkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору