EN|RU|UK
 Політика України
  11209  56

 Архіви радянських спецслужб оцифрують і викладуть в інтернет, - Інститут національної пам'яті

В Україні триває процес передачі архівів радянських спецслужб від СБУ, МВС, Міноборони та інших силових і оборонних структур до цивільного Архіву Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-центр УІНП, цитуючи начальника управління інституційного розвитку політики національної пам'яті Ігоря Кулика.

"Зараз українські силові й оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917-1991 років вони мають. Передати архіви Інституту національної пам'яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємося створенням і забезпеченням усім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті", - розповів Кулик.

Читайте також: Німеччина протидіятиме російській пропаганді та дезінформації

За його словами, зараз в Україні функціонує волонтерський Електронний архів визвольного руху avr.org.ua, який містить понад 20 тисяч електронних копій документів. Е-архів є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького».

Кулик також нагадав, що вже майже рік, з початку дії "декоммунізаціонних законів", в Україні всі документи репресивних органів радянських спецслужб доступні в архівах будь-кому безкоштовно.

Після завершення передачі їх опрацюють історики і викладуть у відкритий доступ в інтернеті.

Також зазначається, що після падіння комуністичного режиму країни Балтії та Центрально-Східної Європи зробили доступними секретні документи каральних органів і таємної поліції і передали їх цивільним відомствам - аналогам українського Інституту національної пам'яті. Зараз Чехія публікує онлайн 300 тисяч документів комуністичних спецслужб.

Також читайте: Німецькі спецслужби стежать за російськими організаціями, щоб попередити дестабілізацію в країні
Источник: https://ua.censor.net.ua/n383553
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSU2FHUkhWekJNU2pnd1dVaFJkamxETVRCWllsSm5aRU0zTUZsUVVYUjBRM2d3VEdnNE1FdFFVV2gwUTJRd1NqZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору