EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  30199  346

 Нідерландський референдум показав, як Росія впливає на політику в Європі, - Washington Post

Голосування на референдумі у Нідерландах стало очевидним прикладом російського впливу на виборчий процес у Західній Європі.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на ZN.UA, про це на сторінках Washington Post пише американська публіцистка Енн Еплбаум.

Вона нагадує, що голосування було проведено відповідно до нового закону про консультативні референдуми після того, як на сайті популістів, який часто публікує плітки, зібрали 300 тисяч підписів. Редактори сайту шукали будь-який привід. І ось минулої середи вони попросили нідерландців висловити свою думку щодо угоди між ЄС і Україною, за яку українці вмирають з 2014 року. З огляду на ретроспективу, дуже дивно, що цей документ, який налічує дві тисячі сторінок умов двосторонніх торговельних відносин, взагалі міг викликати хоч якісь підозри. Це дуже великий технічний договір, наповнений особливою термінологією. І він уже діє з першого січня. У ньому також немає нічого екстраординарного, оскільки ЄС уже уклав такі угоди з Чилі, Йорданією й іншими країнами. Очевидно, що серед тих, хто вирішив іти голосувати щодо такої угоди з Україною, навряд чи були ті, хто його взагалі читав.

"Один з організаторів референдуму сказав моєму колезі-журналісту з України, що точно не читав документ і не збирався це робити. Але порадив: "Не сприймайте це на свій рахунок", - пише Еплбаум.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Референдум у Нідерландах не вплине на введення безвізового режиму між Україною і ЄС, - заступник глави АП Єлісєєв. ВІДЕО

Вона додає, що нідерландські праві і ліві радикали ставили перед собою зовсім інші цілі. Вони використовували голосування для того, щоб підірвати правоцентристський і економічно ліберальний уряд, а також щоб мобілізувати своїх прихильників, які не люблять ЄС. І вони досягли успіху цього разу.

Еплбаум додає, що важко проаналізувати, на скількох нідерландців вплинула російська дезінформація, оскільки протягом останніх років вона постійно звучала в країні і лише посилилася протягом останніх місяців. Пропаганда Росії створила страхи нідерландців перед неіснуючими загрозами з боку України. Багато прихильників відповіді "ні" у своїй передвиборчій кампанії використовували цитати та фото з пропагандистських ЗМІ Росії.

Згідно з даними опитувань, 59% нідерландців, які проголосували проти угоди, переконані, що Україна - корумпована, 19% - що вона винна у знищенні малайзійського "Боїнга 777" з нідерландцями на борту, хоча насправді це проросійські терористи його збили, 34% вірять, що угода про асоціацію означає надання Україні членства в ЄС. З цих трьох аргументів принаймні два - повна нісенітниця. Що стосується першого, то дійсно Україна має проблеми з корупцією. Однак угоду з ЄС розроблено так, щоб скоротити її.

Крім того, праворадикальні противники угоди між Україною та ЄС приносили на свої агітаційні заходи прапори Палестини. Вони говорили не про Україну, а про проблему напливу іммігрантів з Близького Сходу.

Що буде далі, невідомо. Референдум повинен був бути "консультативним", а не визначальним. Угоду з Україною вже затвердили 27 країн Євросоюзу і її не можна ставити на повторний розгляд. Звичайно, якісь рішення будуть знайдені. Але незалежно від того, якими вони будуть, Європа повинна винести урок: невелика група розлючених і організованих людей може перекричати перелякану, розділену й апатичну центристську більшість у Західній Європі. І Росія готова їм у цьому допомогти.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Україна стала знаряддям для вираження антиєвропейських емоцій. ЄС варто серйозно занепокоїтися через вплив російської пропаганди", - Лінас Антанас Лінкявічус про голландський референдум

Источник: https://ua.censor.net.ua/n383629
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkRMekJNUkZGek9VTjNNRXd6VVhST1EzZG1Ua2RCTUV4WVVtaE9RekV3V1VSUmRHUkRPVEJNVkZKbk9VTTRaazVEZHpCWlNGRjJkRWRITUZwaVVYTk9SMGN3V21KU2FqTjZVV2hPUTNrd1dVUlJkblJIUWpCTU4xSnFkRU16Wms1RFpEQmFZbEYwVGtNeE1GbEVVWFU1UTNjd1RETlJkRTVETkE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору