EN|RU|UK
 Політика України
  2690  29

 Комітет ВР обіцяє змінити закон про конфіскацію за вимогами Ради Європи

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, який очолює депутат "Народного фронту" Сергій Пашинський, обіцяє доопрацювати законопроект №4057 про позасудову конфіскацію відповідно до зауважень Ради Європи.


Про це йдеться в заяві на сайті комітету, пише Європейська правда.

Повідомляється, що 8 квітня представники Офісу Ради Європи в Україні передали комітету український переклад офіційного висновку Генерального директорату з прав людини та верховенства права щодо законопроекту №4057, підготовлений експертом в області прав людини професором Джеремі Макбрайдом.

"У висновку акцентується увага на положеннях, які потребують доопрацювання з метою гармонізації законодавства України із законодавчими нормами та стандартами Європейського Союзу, які врегульовують питання конфіскації активів до винесення вироку суду та загальні питання захисту прав людини та її основоположних свобод", - йдеться у повідомленні.

"Одночасно, форма та спосіб внесення на розгляд Верховної Ради України остаточно погодженої з експертами правової конструкції потребує додаткового узгодження з фахівцями та співавторами законопроекту", - додали в комітеті.

Читайте також: Парламент повинен терміново розглянути законопроект про закупівлі для потреб армії, - Пашинський

Один із авторів законопроекту Іван Вінник у коментарі "Європейській правді" пообіцяв, що комітет врахує всі зауваження Ради Європи під час доопрацювання документу, який вже прийнятий парламентом у першому читанні, та наголосив, що "вдячний Раді Європи за коментарі, які дозволять зробити законопроект якіснішим".

Як повідомлялося, Рада Європи оприлюднила коментар, згідно із яким законопроект №4057 про позасудову конфіскацію у разі його прийняття Верховною радою в його теперішньому вигляді суперечить багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

Раніше представництво ЄС в коментарі "Європейській правді" розкритикувало проект, заявивши, що Україна робить кроки до запровадження "жорсткого законодавства... без захисту права на чесний суд та право власності".
Представництво ЄС нагадало, що останніми місяцями Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію європейського зразка, виконавши тим самим "безвізові вимоги" ЄС. Дипломати вважають, що підхід, запропонований у проекті 4057, погіршує законодавство в цій сфері.

Також читайте: Порошенко розпустить Раду, якщо цього тижня не буде сформовано коаліцію і новий Кабмін, - Кубів

Зі свого боку, комітет Верховної ради з питань національної безпеки та оборони, який очолює Сергій Пашинський, закликає прийняти законопроект №4057 про позасудову конфіскацію.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n383749
VEhrdlVXNDVRM2N3V1dwUmRVNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWVE9IWXdUSEpSZG5SRE9UQlpWRkpzZEVkQ01FeHlVWE5PUjBjd1dtSlNhak42VVd0MFEyYz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору