EN|RU|UK
 Політика України
  8867  82

 У Раді ініціюють створення ТСК щодо розслідування зв'язків Гонтаревої з російськими банками

Народні депутати Михайло Головко та Олег Осуховський ініціюють створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування дій глави Нацбанку Валерії Гонтаревої, спрямованих на підтримку російських банків. За словами нардепів, політика Гонтаревої загрожує національній безпеці України.

Про це парламентарії заявили сьогодні на брифінгу у Верховній Раді, повідомляють Подробиці.

"Ми вимагаємо створення тимчасової слідчої комісії. Наша депутатська група "Свобода" направила листи до керівників фракцій, щоб вони подали кандидатів до тимчасової слідчої комісії. Ми пропонуємо проголосувати цю постанову в парламенті і закликаємо фракції підтримати нас і, врешті-решт, розібратися, на чиєму боці працює сьогодні керівництво Національного банку України", - заявив Михайло Головко.

Олег Осуховський зазначив, що очікує створення ТСК щодо проросійської політики Гонтаревої вже наступного тижня. Михайло Головко наголосив, що за період керівництва Нацбанком Валерією Гонтаревою російські банки вдвічі збільшили свою частку на українському ринку і продовжують витісняти українські фінустанови.

"Політика НБУ спрямована на закриття банків українського бізнесу, зменшення частки українських банків, чиї клієнти переходять на обслуговування в дочірні структури держбанків Російської Федерації. Частка російських банків значно зростає, збільшуються обсяги їхніх активів. Ми бачимо планомірну зачистку українських банків. Через це зростає вплив російських банків на території України. За два роки своєї роботи Гонтарева не ввела жодних санкцій стосовно російських банків. Навпаки, Нацбанк сприяє їхній роботі і залучає дедалі більше людей і підприємств до співпраці з російськими банками", - зазначив Михайло Головко.

За словами парламентарія, значний вплив російських банків в Україні дозволяє країні-агресору контролювати стратегічні українські підприємства і впливати на курс національної валюти.

"Політика НБУ щодо російських банків вже призвела до монополізації банкового ринку України. Ми бачимо всебічний контроль банківської системи з боку російських банків, контроль за ринком державних облігацій, можливість впливу на стабільність національної валюти і можливість впливу на стратегічні підприємства України. Російські банки щедро кредитували стратегічні державні підприємства. Серед найбільших кредиторів - "Сбербанк Росії", "Альфабанк" і "Промінвестбанк", що належить російському "Внєшекономбанку". Крім цього, Росія отримує доступ до державної таємниці", - зазначив Михайло Головко.

Як повідомлялося, глава НБУ Валерія Гонтарєва до переходу в Нацбанк вела спільний бізнес з заступником голови російського державного "Внєшторгбанка" Юрієм Соловйовим. Про це свідчать документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca. Формально, Гонтарева і Соловйов розірвали бізнес-взаємини після введення секторальних санкції США і ЄС проти РФ. Водночас у панамських документах повідомляється, що ВТБ надав структурам Гонтаревої кредит у 10 мільйонів доларів.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n384025
VEhrdlVXczVReXN3VEROU1ozUkRkekJaUkZGMFpFTjVNRXhCZGt3NVExTXdTMEk0TUV0TVVXOWtRMkZtVGtOa01FcElVVzh6ZWxGdlRrTXJNRmxJVW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору