EN|RU|UK
 За кордоном
  2184  77
Матеріали за темою:

 Литва ввела в дію санкційний "список Савченко", поширивши його на громадян РФ, пов'язаних із переслідуванням Сенцова і Кольченка, - Лінкявічус

Литва першою в Євросоюзі (ЄС) заборонила в'їзд на свою територію особам, пов'язаним із засудженням української льотчиці Надії Савченко.

Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Литви Лінас Антанас Лінкявічус, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Делфі.

Крім "списку Савченко", нев'їзними оголошені особи, пов'язані із засудженням українців Олега Сенцова і Олександра Кольченка. "Конкретно йдеться про російських суддів, прокурорів, які безпосередньо брали участь у справі цих людей. Наразі виділені 46 осіб, яким заборонений в'їзд на територію Литви", - сказав Лінас Антанас Лінкявічус, уточнивши, що список доповнюється.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В офісі російського омбудсмена знову підтвердили українське громадянство Сенцова та Кольченка

У список увійшли люди, які брали участь у порушенні кримінальних справ проти Савченко, режисера Сенцова і правозахисника Кольченка.

"Ми не визнаємо ці справи, які з нашої точки зору є фальсифікованими, і ці особи, які безпосередньо пов'язані - судді, прокурори, деякі інші діячі з цих самозваних республік - Донецької і Луганської - вони потрапили в цей список", - сказав Лінкявічус.

Литва - перша країна ЄС, яка склала такий список. За словами міністра, сподіваються, що крок Вільнюса спонукає інші країни і ЄС наслідувати її приклад. Литва і ще 4 країни ЄС представили цю ідею верховному представнику Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні. "Наша мета - спільні дії зони Шенгену", - сказав Лінас Антанас Лінкявічус.

Читайте: Порошенко розраховує, що Польща введе санкції проти осіб зі "списку Савченко"

Він пропонував Ф. Могеріні оголосити такий список у масштабі всього ЄС, проте поки цю ініціативу не підтримали. Однак Лінкявічус сказав, що це рішення можуть обговорювати і пізніше, оскільки ситуацію Савченко постійно обговорюють європейські дипломати. "Савченко - актуальне питання, особливо, коли погіршився її стан здоров'я", - сказав міністр. За його словами, із засудженням Сенцова і Кольченка ситуації аналогічні ситуації Савченко.

  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору