EN|RU|UK
 Економіка
  5250  45

 За відставку Гонтаревої знайдуться голоси, - глава банківського комітету ВРУ Рибалко

Роль керівництва Нацбанку в доведенні банку "Хрещатик" до банкрутства стане предметом обговорення на наступному засіданні парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Про це повідомив глава Комітету Сергій Рибалко, передаю "Факти. ICTV".

"Ситуацію з банком "Хрещатик" ми повинні обговорити на наступному комітеті. А взагалі, у вересні минулого року Гонтарева заявила, що "банкопад" закінчений, що тепер банки перестануть знищуватися. І те, що сьогодні знищуються банки, говорить про те, що в ручному режимі НБУ продовжує керувати банками. Ми тільки цього тижня завдяки комітету нашому і нашим депутатам відстояли ту шалену докіпіталізацію малих і середніх банків, яку вимагав проводити Нацбанк. У НБУ пропонували збільшити статутний капітал зі 120 млн грн до 300 млн грн. Це не може зробити жоден банк і як мінімум ще 20 або 30 банків (крім "Хрещатика") пішли б у небуття. А це - люди, робочі місця, кредити, депозити. І ці маленькі банки показали, що у них є дохід за цей рік. Так чому ми повинні вбивати такі банки?", - заявив нардеп.

За його словами, у НБУ є механізм очищення банківського сектору без доведення банків до банкрутства, як у випадку з банком "Хрещатик".

"Ми проголосували всі законопроекти, які пропонував Нацбанк. Тобто, у них є всі законодавчі механізми відрізняти "хороші" банки від "поганих". Якщо "погані", то нехай відбирають ліцензію", - зазначив Рибалко.

За словами нардепа, політика глави НБУ Валерії Гонтаревої не підтримується багатьма депутатами навіть у фракції БПП.

"Ми з першого дня зареєстрували постанову про відставку Гонтаревої. І якби сьогодні це питання було поставлене, буде багато людей. Можливо, знайдуться голоси. Ви ж бачите, що законопроекти, які йдуть від Нацбанку, вони сприймаються або погано, або з великою обережністю - навіть у фракції БПП", - резюмував Рибалко.

Нагадаємо, сьогодні депутатська група "Партія "Відродження" зажадала відставки глави НБУ Валерії Гонтаревої. Про це заявив співголова депутатської групи Віктор Бондар.

"Глава Нацбанку не справляється зі своїми повноваженнями. За останні 2 роки ліквідовані 63 банки, через що українські громадяни - фізичні особи і підприємці втратили $ 7,2 млрд", - заявив нардеп.

Тимчасова адміністрація була введена в банк "Хрещатик" 5 квітня 2016 року. На думку експертів, запланована докапіталізація банку була зірвана в результаті дій НБУ - клієнтам банку дали зрозуміти, що фінустанову так чи інакше визнають неплатоспроможною.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n384067
VEhrdlVXczVReXN3VEROU1ozUkRkekJaUkZGMFpFTjVNRXhCZGt3NVEyUXdTa2hSYjNjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору