EN|RU|UK
 Політика України
  32310  98

 Керівник СБУ Чернігівщини Довженко, який підпадає під люстрацію, підвищений у званні, - "Дзеркало тижня"

Начальник Управління СБУ в Чернігівській області Олександр Довженко, який підпадає під люстраційні критерії, був підвищений у званні. 25 березня йому було присвоєно звання генерал-майора.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в статті Олега Кухаренка для "Дзеркала тижня".

"Очільник Чернігівського управління СБУ Олександр Довженко, який підпадає під люстраційні критерії, зі своєї посади знятий не був. Хоча за Януковича очолював обласне управління, куди був призначений з подання тодішнього голови СБУ Олександра Якименка (в якого свого часу ходив у заступниках у СБУ Донецької області). Але замість звільнення Довженко дочекався... підвищення у званні. 25 березня (тоді ж, коли й Демчині) йому було присвоєно звання генерал-майора", - йдеться в статті.

Дивіться
на "Цензор.НЕТ: Озброєні співробітники СБУ кілька днів блокували роботу компанії. Це цілеспрямований тиск на бізнес, - звернення директора Lucky Labs до Грицака. ВIДЕО

"Як стверджують деякі джерела - стараннями Ігоря Кононенка й Сергія Березенка. І тепер він може практично не турбуватися про свою долю, попри те, що громадськість Чернігівщини продовжує вимагати його люстрації. Річ у тім, що тільки особи, які мають генеральський чин, можуть отримати індульгенцію від Президента, який має право убезпечити від люстрації кадри, що становлять особливу цінність для національної безпеки держави. Новоспечений генерал Довженко, треба думати, кадр особливо цінний", - пише Кухаренко.

"Питання призначення і звільнення цих осіб належить до повноважень Президента. Ці особи можуть отримати індульгенцію через указ Президента про незастосування до них заборон. Однак закон не передбачає відтермінування. Слід застосувати закон, а далі це вже право Президента. Які підстави у Президента для надання індульгенції? Це застосовується виключно для вищого офіцерського складу, починаючи з генерала. І обумовлюється необхідністю забезпечення обороноздатності держави. СБУ є учасником АТО, тому в разі відповідного оформлення документа це може розглядатися. Але там є умова - обов'язково рекомендація, відповідне клопотання профільного комітету ВР", - сказано в статті.

"На сьогодні таку індульгенцію Президент застосував до семи осіб", - зазначає автор.

Читайте: 58 працівників СБУ були люстровані, - Ткачук


Источник: https://ua.censor.net.ua/n384790
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6TXdURXhSYzA1RE9UQk1NMUpxTTNwUmRUbEhUekJaU0ZKbmRFZEJNRXhFVW1oMFIxY3dXVGs0TUV0SVVXdGtRMnBtVGtOdU1FeFlVbWRPUXprd1dtSlJjemxIVnpCTVRGSnBaRU0wTUV3elVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору