EN|RU|UK
 Політика України
  4793  40
Матеріали за темою:

 Ситник про реформу ГПУ: "Потрібен не тільки новий Генпрокурор, але й політична воля вищого керівництва країни"

Генеральну прокуратуру України (ГПУ) неможливо реформувати - в ній потрібно повністю поміняти систему.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник у ході онлайн-конференції на ЛІГА.net.

"Щодо ГПУ я дуже сумніваюся, що найближчим часом нас чекають якісь конструктивні зміни на краще. Там потрібно не реформувати, а кардинально міняти всю систему", - сказав він.

"Ми помилково все прив'язуємо до особистості Генпрокурора, робимо його крайнім у всіх гріхах і чекаємо від нього дива. Проблема в ГПУ настільки глибока, що жоден Генпрокурор там особисто нічого не виправить, яким би він не був. ГПУ - це складний механізм, в якому працюють понад 12 тисяч осіб. Перед новим Генпрокурором, ким би він не був, буде стояти завдання запустити роботу цього відомства", - підкреслив чиновник.

Дивіться
на "Цензор.НЕТ": "Вимагаємо Генпрокурора за конкурсом": під парламентом проходить мітинг (оновлено). ФОТОрепортаж+ВІДЕО

"ГПУ повинна заручитися довірою суспільства, адже ми побачили, що будь-яке затримання у нас супроводжується інформаційними атаками на силовиків. Сьогодні довіра на нулі, якщо не в негативних числах", - зазначив Ситник.

"Завдання нового прокурора - це не показати якісь там справи (і так щодня когось затримують - хоча б дрібних чиновників), а саме побудувати таке відомство, в якому в працівників буде абсолютно інший менталітет. Там, де співробітники будуть налаштовані на державну службу, а не набивання кишень. Тут потрібен не тільки новий Генпрокурор, але й політична воля вищого керівництва країни", - вважає директор НАБУ.

"Було б добре, щоб реформа прокуратури проходила за аналогією зі створенням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України, тобто через прозорий відкритий конкурс, в якому безпосередньо представлено громадянське суспільство. Головним завданням нового Генерального прокурора, на мою думку, і буде проведення реформи прокуратури, яка дозволить почати відновлення довіри до цього важливого державного органу", - заявив він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n385269
TUV4UVVYUmtRemt3VEM5U1owNURLekJNY2xKbk9VZEJNRXczVW1kRFJGRjFPVWRFTUZsaVVYUmtRemt3VEhKUmRtazRkakJMU0ZGMVRrZERNRXd6VVhWT1F6Wk1lUzlTWjA1RE1UQlpWRkYyZEVkQk1FeDZVWFZJZWxGck9VTm1NRXROUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору