EN|RU|UK
 За кордоном
  17139  204

 Польські аграрії заявляють про нестачу сезонних працівників з України

Польські аграрії стурбовані нестачею робочих рук з України через бюрократію в польських консульських центрах.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Польща".

Аграрії в Нижній Сілезії стурбовані нестачею робочих рук. У регіоні звикли брати на сезонні роботи працівників з України. При цьому сезон починається, а українців немає. Ймовірно, проблемою стали величезні черги та бюрократія в польських консульських установах.

Ярослав Понурко, який займається перевезенням пасажирів між Польщею та Україною, розповідає: "Раптом стало мало пасажирів, хоча всі польські консульства в Україні просто оточені. Люди тижнями чекають своєї черги, щоб подати документи. Буває, що термін запрошення на роботу закінчується до моменту отримання візи".

Також читайте: Із Польщі депортують групу українців, які купили "дозволи" на працевлаштування

Сілезький аграрій Петро Сніжицький зазвичай наймає близько 30 сезонних працівників, уже протягом декількох років він вибирає українців: "Ці люди приїжджають до Польщі, бо на батьківщині в них немає перспектив. Ми допомагаємо їм, а вони допомагають нам, адже завдяки їхній праці розвивається наша економіка".

У 2015 році нижньосілезькі аграрії подали 73 тисячі заяв про намір взяти на роботу іноземців, серед яких переважна більшість - громадяни України. У першому кварталі 2016 року таких заяв подано вже 30 тисяч.


Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору