EN|RU|UK
 Київські новини
  7006  53

 "Київгаз" не підтримує ініціативи Кабміну перерахувати киянам вже оплачені рахунки за газ

Керівництво "Київгазу" заявило, що не підтримує можливий перерахунок оплачених рахунків через занижені норм споживання, які встановив Кабмін навесні 2015 року, у зв’язку зі складною соціально-економічною ситуацією в країні.

Кабмін програв суди в трьох інстанціях через необґрунтованість зниження норм споживання газу для користувачів без лічильників і доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості затвердити порядок перерахунку для кінцевих споживачів вартості вже спожитого природного газу за 9 місяців, повідомляє прес-служба компанії.

У компанії аргументували свою позицію тим, що в умовах падіння реальних доходів населення і високої інфляції, споживачам буде складно покрити єдиним платежем різницю в нормах споживання за 9 минулих місяців.

Слідом за збільшенням ціни газу в 5,5 разу Національна комісія у сфері енергетики навесні 2015 року звернулася до Кабінету Міністрів з пропозицією знизити норми споживання газу для квартир без лічильників. Кабмін постановою № 237 від 29.04.2015 знизив ці норми з 06.05.2015 вдвічі не маючи на це жодних підстав - вважають у "Київгазі".

Через 9 місяців уряд програв суд у трьох інстанціях, і постанову було визнано незаконною. Вищий адміністративний суд України також встановив, що Кабінет Міністрів України навіть не проводив аналізу впливу прийнятих норм споживання газу в ході прийняття Постанови №237.

У зв'язку з рішенням суду нарахування обсягів газу з 29.01.2016 р. продовжилося за нормами споживання, які діяли до незаконної постанови № 237. А з 24 березня 2016 року Кабмін прийняв 3 нові рішення:

- Скасувати всі старі нормативні акти, що встановлюють норми;

- Прийняти нові норми;

- Доручити профільному міністерству - Міністерству енергетики та вугільної промисловості - розробити і затвердити порядок перерахунку вартості природного газу, спожитого в період дії постанови № 237 від 29.04.2015 р.

Якщо ж Кабінетом Міністрів буде прийнято рішення провести перерахунок, то населенню, яке використовує газ, доведеться заплатити додатково від 194 до 582 гривень з абонента за весь період дії занижених незаконних норм споживання.

"Ми відкрито заявляємо, що не будемо ініціатором виставлення перерахунку абонентам. І пропонуємо столичній мерії підтримати нашу позицію перед Кабміном" - йдеться в прес-релізі, поширеному прес-службою "Київгазу".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n385445
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWRPUTNjd1dWaFNaemxET1RCTWNsRjFTSHBSYlhSRE5EQmFabEZ6ZEVONk1FeEVVWFIzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору