EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  5128  41

 Рада підтримала в першому читанні законопроект, який дозволяє трансплантацію органів від померлих, якщо за життя отримано згоду донора

Рада підтримала в першому читанні законопроект № 2386а-1, який дозволяє трансплантацію органів від померлих громадян України, базуючись на презумпції незгоди. Законопроект підтримали 243 народні депутати.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє телеканал "112 Україна".

Рада одночасно розглядала два альтернативні законопроекти з донорства органів в Україні. Автором законопроекту № 2398а є народний депутат Олег Мусій, а ось № 2386а-1 склали народні депутати Ольга Богомолець та Оксана Корчинська.

В законопроектах багато спільного, проте в їхній основі принципова різниця. Так, законопроект Мусія, за який також виступає МОЗ, базується на презумпції згоди громадян України на донорство органів у разі їхньої смерті і передбачає необхідність тих, хто проти того, щоб стати донорами, подати відповідні заяви, в такому випадку вони будуть внесені у створену базу донорів.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Директор Інституту Шалімова Усенко: "До операції з пересадки легень ми готувалися сім місяців". Ексклюзивний ФОТОрепортаж

Законопроект же Богомолець і Корчинської навпаки базується на презумпції незгоди українців на донорство і зобов'язує подавати заяву згодних з тим, щоб стати донорами після смерті. Під час подання законопроекту зазначено, що законопроект, який базується на презумпції незгоди, підтримала Рада церков України. Цей законопроект раніше підтримав і комітет з охорони здоров'я.

Обидва законопроекти передбачають введення в лікарнях етичних комітетів, які будуть зобов'язувати засвідчувати волевиявлення потенційних донорів і реципієнтів, контролювати роботу конкретних установ охорони здоров'я, а також вести реєстр осіб, які погодилися стати донорами, і координувати питання донорства.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n385520
VEhrdlVXdGtReXN3VEZCUmRuUkRPREJNTjFGMU9VTXhNRmxpVW1wRE9IWXdXVXhTWjA1RGR6Qk1NMUpuWkVNdk1FeDJVWE5PUXprd1dVeFJjMDVIUnpCYVlsSnFNM3BSYTNSRFp3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору