EN|RU|UK
 Політика України
  1046  13

 Україна та Румунія розвиватимуть відносини, пов'язані з функціонуванням ЗВТ із ЄС, - АП

Президент Петро Порошенко провів переговори з Прем'єр-міністром Румунії Дачіаном Чолошом під час офіційного візиту до цієї країни.


Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Адміністрацію Президента.

"В України та Румунії великий потенціал для розвитку економічного співробітництва", - заявив Петро Порошенко.

Співрозмовники домовилися розвивати можливості, пов'язані з функціонуванням зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Президент України відзначив важливість для нашої держави досвіду румунських компаній у виході на ринок країн Євросоюзу та залучення іноземних інвестицій в національну економіку. Співрозмовники обговорили низку питань двосторонньої співпраці, зокрема у галузі сільського господарства, машинобудування та транспорту.

Читайте також: Україна і Румунія підписали угоду про військові перевезення

"Ми спостерігаємо, як Україна стає ближчою до Євросоюзу завдяки своїм реформам", - заявив Прем'єр-міністр Румунії.

Сторони відзначили суттєвий прогрес щодо розширення транспортного сполучення між Україною та Румунією, зокрема відновлення прямого потягу Київ - Бухарест та налагодження автобусного маршруту між двома країнами. Співрозмовники закликали авіакомпанії налагодити прямі регулярні авіарейси між столицями двох держав.

Серед іншого було обговоренно важливість розбудови транспортного сполучення між Україною та Румунією в дельті Дунаю, зокрема будівництва нових мостів.

За результатами зустрічі сторони домовилися прискорити роботу над підписанням документів, необхідних для налагодження імпорту природного газу з Румунії до України.

Глава Української держави висловив вдячність румунському Уряду за прийняте рішення щодо надання Україні військово-технічної допомоги обсягом 250 тис. євро та за наданий Румунією внесок 500 тис. євро в роботу Трастового фонду Україна - НАТО з питань кібербезпеки. Президент наголосив, що ці рішення демонструють принципову позицію Румунії щодо підтримки України в її боротьбі з російською агресією.

Також читайте: Румунія підтримує територіальну цілісність України і наголошує на важливості виконання Мінських угод, - президент Йоганніс

У рамках переговорів було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону, що дозволить прискорити та спростити процедуру перетину кордону та сприятиме боротьбі з контрабандою.

Петро Порошенко і Дачіан Чолош домовилися активізувати співпрацю для розвитку навчання українською мовою у Румунії, а також розвитку туризму в обох країнах.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n385557
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIwSXdUQzlTYkhSRGVUQk1MMUpuVGtOM01GbGlVbW96ZWxGclRrTXdNRXg2VW14MFF6a3dXbUpTWjJSSFF6QlpSRkZ6VGtkSE1GcGlVbW94TDFGdU9VZEJNRXhZVVhRNVF6UXdURlJSZEdSRE9UQlpURkZ6U0hwUmIwNUhSREJNZWxKbk9VTTVNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору