EN|RU|UK
 Політика України
  113320  176

 Військова прокуратура України вручила підозру командувачу ЧФ РФ Вітку

Головна військова прокуратура України повідомила про підозру у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів проти України командувачу Чорноморського флоту РФ віце-адміралу Олександру Вітку.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу ГПУ.

Згідно з повідомленням, офіційна підозра 18.04.2016 року о 17:00 годині фактично вручена за місцем перебування О. Вітка в м. Севастополі кур'єрською службою міжнародної доставки "DIMEX".

Командувач ЧФ ЗС РФ обґрунтовано підозрюється у тому, що в період з 20.02.2014 по 21.03.2014 умисно вчинив злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України; підбурюв до вчинення державної зради; організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об'єктів, які мають важливе оборонне значення; спланував, підготував та взяв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України (ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111; ч. 3 ст. 27 ст. 113; ч. 2 ст. 28 ч. ч. 1, 2 ст. 437 КК України).

Слідством Головної військової прокуратури зібрано достатньо доказів того, що Командувач ЧФ ЗС РФ О. Вітко, виконуючи відведену йому вищим керівництвом Російської Федерації роль у вчиненні злочинів, з підпорядкованими військами здійснив військову окупацію та подальшу анексію території півострова Крим, чим грубо порушив низку основних міжнародно-правових актів, у тому числі, Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28.05.1997.

Читайте на "Цензор.НЕТ": СБУ оприлюднила список колишніх співробітників-зрадників, які перейшли на бік окупантів

Окрім того, Командувач ЧФ ЗС РФ О. Вітко, використовуючи надані йому повноваження щодо воєнного планування, управління та застосування підрозділів Чорноморського Флоту РФ, здійснив дії, спрямовані на забезпечення військової окупації ЗС РФ території півострова Крим; організацію блокування військових частин ЗС України, транспортних комунікацій, захоплення будівель і споруд органів державної влади України та інші, що призвели до порушення територіальної цілісності України та заподіяння збитків у вигляді втрати всіх об'єктів державної власності загальною попередньою вартістю 1 триліон 80 мільярдів 352 мільйони гривень.

Відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України, після вручення підозри та виклику на допит 25.04.2016 Головною військовою прокуратурою буде оголошено розшук і внесено клопотання до суду щодо обрання Вітку О.В. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, здійснення спеціального досудового розслідування та направлення обвинувального акта до суду у найкоротший строк.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n385710
VEhrdlVXdDBSMWN3V1V4UmRYUkRLMHg1TDFGME9VZEJNRXhFVVhST1EzZG1Ua05VTUVvdlVXOHplbEZ3T1VNck1GbEVVWFprUXlzd1RIcFJkblJIUVRCWlNGSnFUa00yTUV4cVVYVlRSRkpvVGtNM01FdzNVbWRwUkZGdlRrTnI=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору