EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  21765  132

 Бойовики на Донбасі активно залучають дітей до терористичної діяльності, - "Дзеркало тижня"

На окупованому Донбасі бойовики залучають неповнолітніх громадян України до терористичної діяльності.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише Сергій Зубченко в статті для "Дзеркала тижня".

"Достовірність цієї інформації підтверджується цілою низкою різноманітних, незалежних одне від одного джерел, як, власне, військових, так і цивільних, офіційних і неофіційних (від фото, розміщених у відкритому доступі на сторінках у соціальних мережах, розповідей свідків, публікацій українських та закордонних ЗМІ, - до даних спецслужб та розвідувальних зведень, які отримують Збройні сили України закритими каналами зв'язку) ", - пише автор.

"За останньою інформацією, злочинно-маніпуляційна робота з дітьми та молоддю на тимчасово неконтрольованих Україною територіях починає набувати масового, цілеспрямованого, систематичного характеру. І найбільшу стурбованість викликає навіть не кримінально-правовий аспект (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність є злочином, відповідальність за який передбачена ст. 304 КК України; вербування та використання дітей для участі у військових діях є також військовим злочином, відповідно до пп. XXVI п. 2 (а) ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду), а соціально-політичний: існує ймовірність, що молодь Донбасу, яка з різних причин не виїхала з контрольованої бойовиками території, може поповнити лави екстремістської проросійської "п'ятої колони" в Україні, ставши "втраченим поколінням", - йдеться в матеріалі.

"Перша інформація щодо прямого залучення проросійськими бандформуваннями в Донбасі дітей до терористичної діяльності датується ще 2014 р, коли в російських ЗМІ з'явилося пропагандистське відео про 15-річного Андрія (позивний "Ройс") - "наймолодшого ополченця в Донецьку", командира "навчальної роти" незаконного збройного формування "Батальйон Схід", - нагадує автор.

"Пізніше на російському державному ТБ з'явився ще один сюжет - про учня 10-го класу Моспінської середньої школи (Донецька обл.) Андрія Івахна, якого взяли на службу до сепаратистського НЗФ "Батальйон Восток" як "сина полку" на прохання батька - члена цього бандформування. Згодом схожі сюжети, в яких неодмінно фігурують озброєні хлопчики та дівчатка, з'являлися з вражаючою
регулярністю", - підкреслив він.

"Інформацію про те, що в рядах проросійських НЗФ воюють неповнолітні, підтвердили спостерігачі СММ ОБСЄ у своєму звіті від 28 травня 2015 року, зафіксувавши малолітнього хлопчика у військовій формі та зі зброєю в руках на одному з сепаратистських блокпостів поблизу Макіївки", - йдеться у статті.

"Слід зазначити, що проросійські бойовики вербують і експлуатують дітей не тільки чоловічого, а й жіночої статі. Це чітко видно з сюжету "Діти-воїни Донецька "(Child Warriors of Donetsk), знятого знімальною групою Vice News, у якому, зокрема, показано тренування військово-патріотичного клубу "Витязь" в Амвросіївці", - пише Зубченко.

"Показово, що юні бойовики мріють служити в російській армії, а не в армії "ДНР" -"ЛНР" (хоча деякі з них і відзначають, що "зараз різниці немає, "ДНР" або Росія", оскільки Росія - це нібито і є "ДНР")", - зазначив він.

"Саме до РФ, до Москви, у Всеросійський літній табір ім. Жукова повинні були відправити дітей-переможців військових змагань 15 парамілітарних організацій окупованих територій. Саме дівчата з клубу "Витязь", врешті-решт, і стали переможницями змагань", - повідомляє автор .

"Окремо доречно зазначити, що терористи використовують дівчат не тільки як солдатів, а й як, власне, "статевий об'єкт": примушуючи до занять проституцією, фізичної близькості з бойовиками та російськими окупантами. Дітей, крім того, використовують як "живий транспорт" для контрабанди через пункти пропуску та блокпости, а також для таємного встановлення GPS-маяків на військову техніку", - сказано в матеріалі.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Від початку війни на Донбасі загинуло 50 дітей, 138 - поранено, 20 - стали сиротами: "Хтось запитує, куди поділася мама, хтось не розуміє, чому потрібно спати в підвалі", - поліція. ФОТОрепортаж

"Не так давно значний резонанс викликало відео, на якому сепаратисти показують відкритий НЗФ "Бригада Восток" (колишня назва - "Батальйон Восток") так званий "військово-спортивний літній табір для дітей та підлітків" в окупованому Донецьку. В таборі дітям віком від 10 до 17 років (і хлопчики, і дівчатка - "курсанти" - вдягнуті у військову форму з шевронами СРСР та РФ, у декого - нарукавні нашивки "Военно-патриотический центр "Защитник отечества"; вони живуть у військових наметах, з ними проводять заняття з військової справи (теорія, тактика, поводження зі зброєю, стрільба тощо). Фігурує у відео "служитель культу", "православний священик, отець Борис". Сказане цим "священиком" не має нічого спільного з православ'ям, а є суцільною агресивною тоталітарною пропагандою.", - заявляє Зубченко.

"В Алчевську вербуванням дітей відзначилося НЗФ "Бригада Привид", яке прийняло до своїх лав 10-річну школярку Богдану Нещерет (саме вона писала зворушливі листи ідеологу "Новоросії" терористові Ігорю Гіркіну). Їй навіть видали "посвідчення ополченця". Красномовний факт, що, як зізнається сама дитина на поширеному одним із російських пропагандистських телеканалів відео,
до НЗФ її привів власний батько", - підкреслює автор.

"Існує і дитячий диверсійний батальйон ім. Св. Георгія Побідоносця, сформований на базі школи-ліцею в Ровеньках під керівництвом місцевого "священика" Авдюгіна. "Історія Росії", "Основи православ'я" і військові дисципліни (тактика ведення бою, основи розвідки, снайперську майстерність, стрілецька і саперна підготовка) - ось чому вчаться діти", - інформує він.

"А є ще 15-річний з позивним "Глухаренок" з Луганської області, який з червня 2015 року зі зброєю в руках допомагає дорослим дядькам у російській формі в бойових діях у Попасній, Сєвєродонецьку, Антрациті. І теж неповнолітній "ветеран-ополченець" Андрій (позивний "Вандал"), який воював під Слов'янськом і Семенівкою та нагороджений медалями "за порятунок російського прапора в Києві від правосеков" і "за захист Криму". І школяр (позивний "Шило") - учасник боїв за Донецький аеропорт...", - йдеться в матеріалі.

"Дуже показово також, що після створення в РФ дитячо-юнацької організації "Российское движение школьников" (аналогу піонерської організації СРСР) на окупованих територіях України процеси вербування молоді значно активізувалися. Для дітей 1-11 класів проводяться "уроки государственности", на яких дітям розповідають про "історичне зародження та становлення" т. зв. "ДНР" і "ЛНР", їх "державний устрій", "символіку", "нагороди", а також героїзовані біографії бойовиків і керівників (причому запрошуючи до слова самих терористів), а серед предметів з'явилися вигадані "Язык народов Донбасса", "Литература народов Донбасса", "История Отечества", "Уроки гражданственности Донбасса". Саме викладання здійснюється за завезеними російськими підручниками", - зазначає Зубченко.

Також дивіться: Дітям в окупованому Донецьку роздають "розвиваючий конструктор" із зображенням ватажка терористів Захарченка. ФОТО

"Днями стало відомо про започаткування в Росії ще одного мілітарного дитячо-пропагандистського проекту - військово-патріотичного руху "Юнармия" (під проводом уже не федеральної агенції у справах молоді, а безпосередньо МО РФ - з прив'язкою до місць постійної дислокацій військових підрозділів і частин, військових ВНЗ, інфраструктури ЦСКА та ДТСААФ). У світлі означених вище тенденцій, цілком зрозуміло, що поява цього новітнього російського "гітлерюгенду" на тимчасово окупованих територіях України - лише питання часу", - підкреслює автор.

"Варто акцентувати увагу на разючій схожості зазначених вище практик російсько-сепаратистських сил з діяльністю таких радикальних фундаменталістських організацій (визнаних терористичними на міжнародному рівні), як "Ісламська держава", "Джабхат ан-Нусра", "Аль-Каїда", "Талібан" і т.п. у них надзвичайно схожі програми роботи з дітьми та молоддю: від ідеологічної "обробки", вербування до підготовки до прямої участі в бойових діях, здійснення терористичних актів і диверсій. Аналогічно їх ставлення до демократичних цінностей (зокрема, до свободи слова, свободи переконань і свободи совісті), освіти і
та науки, культури й історії: за проукраїнські висловлювання або критику дій РФ або окупаційної влади люди піддаються суворим репресіям (аж до фізичного знищення); матеріальні артефакти, що суперечать постулатам офіційної ідеології або просто асоціюються з Україною, конфіскуються або знищуються; навчальні заклади (від дошкільних до вищих навчальних закладів) стрімко ідеологізуються і політизуються, "ворожа" література вилучається, а професорсько-викладацький склад навчальних закладів, лояльний до України, замінюється особами з шовіністичними, російсько-імперськими поглядами (незважаючи на те, що в останніх часто навіть немає вищої освіти) і т.д.", - сказано в статті.

"Відмінність хіба що в тому, що в таборах "ДНР" - "ЛНР" зараз не готують терористів-смертників. Принаймні, поки...", - пише автор.

"Увага екстремістів і терористів всього світу (незалежно від їх національності, політичних переконань, віросповідання тощо) до вербування дітей і молоді не випадкова. Адже цю вікову категорію громадян відрізняє ряд соціально-психологічних та ментальних особливостей, що робить її надзвичайно сприйнятливою до пропаганди. Ці ж особливості призводять до того, що підлітки можуть легко наслідувати різноманітним негативним прикладам поведінки, проявляючи при цьому жорстокість, що, часом, значно перевершує дорослі аналоги (такі випадки неодноразово описані у документальній та спеціалізованій літературі, матеріалах ЗМІ). Додатковою сприятливою умовою для терористів є нинішня вкрай важка соціально-економічна ситуація на контрольованій ними території. Багато сімей, які не мають коштів для існування, погоджуються віддати дітей у такі ось безкоштовні табори, де їх принаймні будуть годувати й одягати. Уже навіть зафіксовані випадки, коли мешканці населених пунктів на контрольованій України території(!) в районі лінії розмежування між силами АТО і російсько-сепаратистськими силами намагалися, в обхід офіційних пунктів пропуску, перевезти своїх дітей на підконтрольну НЗФ територію саме для подальшого перебування їх у таких таборах", - констатує Зубченко.

"Слід розуміти, що переважна більшість юнаків і дівчат, які пройшли через "військово-патріотичні" табори терористів (а тим більше ті з них, хто спробує себе у реальних бойових діях, диверсійно-підривній, екстремістській діяльності), найімовірніше, вже ніколи не зможуть повернутися до нормального життя, безболісно реінтегруватися в українське суспільство. Адже їм не просто прищеплюють там російську ідентичність, великодержавну шовіністичну ідеологію - їх вчать ненавидіти Україну і все, що з нею пов'язано. Вчать убивати", - підкреслюється в матеріалі.

"Мова йде про долю, щонайменше, 580 тис. дітей, які проживають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях і біля лінії фронту (дані Українського офісу ЮНІСЕФ). А є ще понад 215 тис. осіб, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи", - інформує автор .

Источник: https://ua.censor.net.ua/n385857
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGelpFTXJNRXh1VVhaMFEza3dUR3BSZFc1NlVYWTVSMEV3VERkUmRqbERkekJNVUZGelRrTTVNRXhVVVhOSWVsSm5kRU14TUZsRVVYWjBSMEV3VEdwUmREbERPR1pPUXpBd1dtSlNaM1JETkdaT1ExVXdURGRSZG1SRGVEQk1SRkpuVVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору