EN|RU|UK
 Економіка
  12005  39

 На "Хрещатик" була здійснена навмисна атака, - екс-голова банку

Банк "Хрещатик" був доведений до неплатоспроможності внаслідок навмисної атаки.

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив екс-голова правління банку Дмитро Гриджук, інформують "Українські новини".

"Після 18 березня було помітно поступове зменшення коштів комунальних підприємств, тобто відкриття рахунків в інших банках таких великих КП, як "Київпастранс", "Київський метрополітен", "Житлоінвестбуд-УКБ", ДІОЦ, закриття зарплатних проектів та ін. Усього до кінця березня було втрачено ресурсів у межах 120 млн грн, що було на той момент ще некритично. Але з 31 березня почалася серйозна інформаційна атака на банк. Таким чином, уже з 1 квітня ми не зі своєї вини перестали приймати навіть комунальні платежі. Проблеми почали наростати, як сніжна грудка...", - сказав Гриджук

За словами банкіра, атака на банк була скоординованою.

"Скоординованість процесів, як і наявність явних свідчень того, що у відношенні банку була проведена інформаційна атака, дійсно змушують висловити припущення про навмисність того, що сталось", - зазначив Гриджук.

Екс-голова "Хрещатика" спростував заяви деяких представників НБУ, зазначивши, що і менеджмент, і акціонери виконували необхідні зусилля для порятунку банку.

"Банк (на момент введення тимчасової адміністрації 5 квітня) перебував у процесі закриття оголошеної емісії власних акцій, що завершувалася 12 квітня. У межах програми реструктуризації вже було зроблено певні кроки - переведення субборгу акціонерів Київських і Запорізької інвестиційних груп у розмірі 103 млн грн в акції банку. Це був перший внесок у закриття емісії. Крім того, буквально напередодні введення тимчасової адміністрації Запорізька інвестгрупа погасила цінні папери на 250 млн у нашому кредитному портфелі з тієї суми, що за ними значилася", - сказав Гриджук.

За його словами в НБУ "Хрещатиком" була подана та зареєстрована програма оздоровлення банку - програми капіталізації та реструктуризації, нова бізнес-модель і пропозиції щодо досягнення беззбиткової діяльності. Дмитро Гриджук підкреслив, що акціонери надали гарантійні листи під ці програми.

Екс-голова банку також назвав необгрунтованою інформацію про те, що нібито перед введенням тимчасової адміністрації значно зріс обсяг депозитів фізосіб, які підпадають під виплати Фонду гарантування вкладів. За його словами, незначне збільшення відбулося лише за рахунок виплачених у кінці місяця відсотків за вкладами. Недостовірної є інформація і про виведення застав.

"Думаю, коментувати це навіть не варто, не кажучи вже про неспроможність і протизаконність заяв деяких чиновників", - заявив Гриджук.

Читайте також: Перед банкрутством банку "Надра" Фірташа вивели кредитів на 33 мільярди, - ГПУ

Источник: https://ua.censor.net.ua/n385865
VEhrNGRrdzVRM2d3VEVSUmRtUkROakJaUkZKbk9VZERNRmxJVW1kMFEza3dURFU0TUV4RVVtZDBRM2N3VEhKUmMwaDZVWE5rUTNjd1RETlJkWFJETkdaT1EyUXdTa2hSYjNjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору