EN|RU|UK
 Суспільство
  4805  41

 ВРЮ відмовилася звільняти суддю Єременка, який виніс умовне покарання синові екс-глави "Укравтодору" Демішкана за вбивство: закінчився строк притягнення до відповідальності

21 квітня 2016 року Вища рада юстиції (ВРЮ) розглянула рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) від 13 березня 2014 року про внесення подання про звільнення Єременка Володимира Максимовича з посади судді Баришівського районного суду Київської області за порушення присяги.

За результатами таємного голосування Вища рада юстиції одноголосно вирішила відмовити у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Єременка В.М. з посади судді Баришівського районного суду Київської області у зв'язку з порушенням присяги судді. Підставою для прийняття такого рішення стало закінчення строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу ВРЮ.

"16 травня 2011 року у провадження Баришівського районного суду Київської області надійшла кримінальна справа з обвинувачення громадян Д., Л. та К. у вчиненні ряду злочинів, пов'язаних із викраденням людини, примушуванням її до укладення цивільно-правових зобов'язань, умисним позбавленням такої особи життя та приховуванням злочинів. 23 листопада 2011 року за результатами розгляду цієї кримінальної справи Баришівський районний суд Київської області під головуванням судді Єременка В.М. виніс вирок, яким визнав винним Д. у вчиненні інкримінованих йому злочинів та за кожний із цих злочинів призначив мінімальне покарання, передбачене санкціями відповідних статей Особливої частини КК України. Остаточне покарання Д. було призначене у вигляді 5 років позбавлення волі та на підставі статті 75 КК України його звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на три роки. Двом іншим співучасникам - Л. та К. також призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 та 7 років відповідно, тобто до мінімальної межі санкції відповідних статей КК України. Зазначений вирок Баришівського районного суду Київської області в апеляційному порядку не переглядався. Разом з тим ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 31 травня 2012 року задоволено касаційну скаргу заступника прокурора Київської області та скасовано вирок Баришівського районного суду Київської області від 23 листопада 2011 року щодо Д., Л. та К., а справу направлено на новий судовий розгляд", - розповіли у відомстві.

Читайте на "Цензор.НЕТ": ВРЮ зробить подання до Ради щодо звільнення низки суддів Апеляційного суду Києва за порушення присяги

"Перевіркою, проведеною членом Вищої ради юстиції Мірошниченком А.М., встановлено, що під час розгляду зазначеної кримінальної справи суддя Єременко В.М. допустив грубі порушення норм чинного законодавства України, що полягають у невідповідності призначеного засудженим покарання тяжкості злочинів та особам засуджених внаслідок м'якості, у неправильному застосуванні статті 75 КК України та порушенні вимог Кримінально-процесуального кодексу України в редакції 1960 року та інших порушеннях. Обставини, встановлені в рішенні ВККСУ, підтверджені і Вищою радою юстиції, свідчать, що суддею Єременком В.М. у ході розгляду кримінальної справи були вчинені дії, що ганьблять звання судді і викликають сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів", - додали у ВРЮ.

Читайте: Суддів, які судили євромайданівців, можна притягувати до відповідальності протягом 3 років, - ВРЮ

Зазначимо, що 2011 року суддя Баришівського райсуду Київської області Єременко засудив сина екс-глави "Укравтодору" Сергія Демішкана, якого звинувачують в умисному викраденні і вбивстві в 2007 році директора авіаційної компанії "Крунк" Василя Кривозуба до умовного тюремного ув'язнення. Співучасники вбивства - Сергій Левченко та Олександр Кудрін - отримали 5 і 7 років реального позбавлення волі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n386036
VEhrdlVXeE9RekV3VEhwU2JIUkhTVEJNY2xGelRrTTVUSGt2VVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkUVprNUhRakJaVUZGMFNIcFNaMlJIUkRCTVZGRjBUa2RRWms1RFV6QkxSRkZ5WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору