EN|RU|UK
 Суспільство
  16938  31

 КДБ попереджав про низьку якість будівництва ЧАЕС: опубліковано документи з Архіву СБУ

До тридцятих роковин Чорнобильської трагедії Архів СБУ спільно з Центром досліджень визвольного руху виклали в мережу колекцію документів про помилки будівництва і проблеми на Чорнобильській АЕС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться на сайті Центру.

Заступник директора Архіву СБУ Володимир Бирчак зазначив, що колекцію з 32-х документів розділили на три тематичні блоки:

Читайте також: Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника

1. "Проектування та будівництво Чорнобильської АЕС" - представлено рапорти контррозвідників та агентурні донесення, в яких йдеться про низьку якість будівництва стратегічного об'єкта, відсутність належного контролю та нагляду за дотриманням виробничої безпеки з боку Управління будівництва АЕС тресту "Кременчукгесбуд", незадовільний відбір, навчання та розстановку персоналу атомної електростанції, високий відсоток травматизму серед будівельників.

2. "Чорнобильська аварія: хронологія подій та етапи ліквідації" - розкриває роль "органів" у розслідуванні причин катастрофи, висвітлює заходи з ліквідації аварії упродовж квітня-листопада 1986 року (будівництво об'єкту "Укриття", результати моніторингу радіоактивного забруднення, порядок відселення людей з 30-кілометрової зони тощо).

3. "Реакція українського населення та світової громадськості на Чорнобильську трагедію" - як різні групи реагували після оприлюднення інформації про масштабне "ядерне лихо".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сьогодні 30-та річниця катастрофи на Чорнобильській АЕС

"Архівні документи свідчать про те, що з самого моменту початку будівництва Чорнобильська АЕС була приречена на аварійність. Можемо ствердити, що ключовою причиною аварії був комуністичний радянський режим, завдяки якому стало можливим нехтування і проектними вимогами, і технікою безпеки, і навіть загрозливими повідомленнями КДБ про критичні недоліки в будівництві та роботі ЧАЕС", - пояснює директор Архіву СБУ Андрій Когут.

Колекцію документів можна подивитися в Електронному архіві визвольного руху avr.org.ua за посиланням.

Нагадаємо, 26 квітня минає тридцята річниця найбільшої в світовій атомній енергетиці аварії на Чорнобильській АЕС. Історики, які працювали з архівами КҐБ тих часів, переконані, що причини аварії далеко не техногенного характеру, а коріння - у системі управління країною. Цьогоріч також планується видання збірника документів про Чорнобильську трагедію, підготованого Українським інститутом національної памʼяті, Галузевим державним архівом Служби безпеки України та Інститутом історії України Національної академії наук України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n386284
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSU2FHUkhWekJNU2pnd1RGUlJkblJETmpCWlVGRjJUa014TUV3elVtZHVlbEpzZEVkQ01GbE1VWFowUjBFd1dtSlNhak42VVcxMFExVXdTa1k0TUV0SVVXdGtRMnBtVGtOdU1FcEVVV3hrUTJobVRrTnVNRXczVW1kT1F6a3dURGRSYzJSRE5EQk1kbEpxUVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору