EN|RU|UK
 За кордоном
  1528  14

 Необхідно так зміцнити обороноздатність НАТО, щоб ніхто не захотів "тестувати" його надійність, - глава МЗС Польщі

Видання Foreign Policy опублікувало статтю авторства міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, присвячену ролі Польщі в НАТО і очікуванням перед самітом НАТО у Варшаві.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

"Ми не можемо заплющувати очі на складну геополітичну дійсність. Ми стаємо свідками радикального погіршення безпекової ситуації в країнах, які є східними і південними сусідами Європи, зокрема, в тих країнах, які знаходяться безпосередньо біля кордонів Польщі. Тому ми хочемо, щоб наші союзники зайняли чіткішу позицію в НАТО. Ця позиція повинна брати до уваги загрозу, яку імпульсивно і нав'язливо створює російська влада", - написав глава МЗС Польщі в своїй статті.

Також читайте: Польща планує на місяць ввести прикордонний контроль із країнами ЄС

Глава польської дипломатії присвятив багато місця роздумам про напрямок, в якому, на його думку, повинен розвиватися НАТО. "Ми говоримо нашим союзникам, що членство в НАТО не забезпечує безпеку. Європа і США потребують активного, енергійнішого альянсу, який приймає рішення, який гарантуватиме безпеку громадян", - пише міністр.

"Східний фланг альянсу - це гарний початок. Тільки істотні інвестиції в інфраструктуру, розміщення військових сил і ясно окреслені плани на випадок кризи або нападу можуть забезпечити Польщі та її сусідам такий рівень безпеки, який нам необхідний", - підкреслює глава МЗС Польщі.

Читайте також: Путін розглядає НАТО і ЄС як загрозу для російської влади, - Обама

На думку міністра, рішення США про розміщення броньованої бригади в країнах Центральної та Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону і всього континенту. Він зазначає при цьому, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту. "Потрібно зміцнити обороноздатність, і тоді ніхто не захоче "тестувати" надійність НАТО", - підкреслив він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n386322
VEhrNGRrdzVRMlF3U2tSUmIzUkRaV1pPUTJZd1REZFJkVGxIVFRCWmJsRnpTSHBSYms1RFdEQkxSV2N3U2k5UmRuUkROekJaZWxKcFpFZFg=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору