EN|RU|UK
 Суспільство
  15925  0

 Помер корифей драмтеатру ім. Франка Данило Федоряченко

федоряченко

У понеділок, 25 квітня, у віці 95 років помер корифей Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, заслужений діяч мистецтв України Данило Федоряченко.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті театру.

"Ім'я корифея Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Федоряченка Данила Даниловича для багатьох митців та прихильників театру є синонімом відданості обраній справі, граничної фахової майстерності.

Трудову діяльність Федоряченко Д. Д. розпочав у 1937 році помічником бібліотекаря у бібліотеці Академії Наук УРСР.

Федоряченко Д. Д. служив в Радянській Армії з 1940 по 1946 рр. Після мобілізації з Радянської армії у 1946-48 рр. навчався в драматичній студії при Київському академічному театрі ім. І. Франка. Одночасно з навчанням в цьому ж театрі працював актором.

По закінченню акторської студії при театрі ім. І. Франка, він почав працювати на сцені франківців під орудою Гната Юри. Саме фундатор уславленого колективу став його першим вчителем у мистецтві, а участь у легендарній виставі "Украдене щастя" за І. Франком - першим кроком на сцені.

Читайте також: Водій автомобіля Омельченка, під колесами якого загинула жінка, визнає свою провину

Складні повоєнні роки та бажання якомога більше зробити для розвитку театральної справи України в цілому стали поштовхом для оволодіння адміністративною спеціальністю. З 50-х років Федоряченко Д. Д. присвятив своє життя, свій талант мистецько-організаторській роботі: працює заступником директора російського драматичного театру імені Лесі Українки, театру опери і балети ім. Т. Г. Шевченка.

Більше чотирьох десятиліть - від 1978 року - Федоряченко Д. Д. щедро віддавав свої знання, першокласний практичний досвід театру ім. І. Франка. 1978 рік став якісно новим підрахунком у творчій діяльності франківців, котрі з приходом нового художнього керівника С. В. Данченка почали набувати більшої мистецької ваги та авторитету. І безсумнівна заслуга в цьому Д. Д. Федоряченка, котрий на посаді директора-розпорядника зробив значний внесок у забезпечення стабільного ритму роботи колективу, виходу його на міжнародну арену. Данило Данилович брав участь в організації та проведенні зарубіжних гастролей першого театру України в США, колишній Югославії, Болгарії, Польщі,Австрії, Німеччині, а також виступів франківців у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, тощо.

У кожній найскладнішій творчій чи виробничій акції театру завжди є значна доля праці, майстерності, ентузіазму Федоряченка Д.

Також читайте: Помер відомий американський співак Прінс

Неможливо навіть перелічити усіх учнів Федоряченка Д. Д., які з успіхом працюють у численних театрах та мистецьких колективах України. Саме мистецька освіта, досвід акторської роботи, високі моральні якості, творча воля допомогли Федоряченку Д. Д. досягти сумарних феноменальних результатів у театральній діяльності упродовж півстоліття.

Людина легкої вдачі, доброзичлива і відкрита, Федоряченко Д. Д. завжди й повсякчас був готовий допомогти кожному в скрутну життєву хвилину. Мабуть, саме тому, для багатьох, хто працює на терені мистецтва, Федоряченко Д. Д. є прикладом відданості обраній справі", - йдеться в повідомленні.

Данило Федоряченко - заслужений працівник культури УРСР (1983), заслужений діяч мистецтв України (2002). Він нагороджений зокрема такими медалями: "За бойові заслуги" (1947), "За трудову відзнаку" (1947), "За перемогу над Японією" (1947), медаллю Жукова (1998); орденом "Вітчизняної війни" ІІ ступеня (1985), орденом "За заслуги": II ступеня (2006), І ступеня (2010); почесною відзнакою Президента України (1995), відзнакою Президента України - медаллю "Захиснику вітчизни" (1999).

На сцені театру ім. Франка Федоряченко зіграв у виставах: "Макар Діброва" Корнійчука - Іван; "Без вини винуваті" Островського- Актор, "Житейське море" Карпенко-Карого - Стьопочка та ін.

Цензор.НЕТ висловлює співчуття рідним і близьким Данила Даниловича.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n386362
VEhrdlVYQk9SMEV3VEVSUmRtUkROakJNTkhaTU9VZENNRXg2VVhSa1IwRXdXVXhTYWtoNlVtZDBRekV3VEVSU1ozUkhRUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору