EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  11077  91
Матеріали за темою:

 Близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати через відсутність єдиної бази: населення спожило газу на 18 млрд грн, а субсидій видали на 27 млрд грн, - Мінфін

З огляду на перші результати верифікації соціальних виплат, яку в березні початок Міністерство фінансів, близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати.

Про це заявив в інтерв'ю ZN.UA гглава департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев, передає Цензор.НЕТ.

Ми відпрацювали 4 млн 29 тис. виплат, в тому числі - 342,2 тис. виплат, до яких у нас є різні зауваження. Це близько 9% від перевірених. А 9% від 48,4 млн усіх соцвиплат - це 4 млн 356 тис. виплат із підозрами. Не менше 5 млрд грн втрат на місяць, якщо брати мінімальну пенсію. Тобто, виходячи з наших сьогоднішніх прогнозів, близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати", - наголосив він.

Також читайте: Необхідна система перевірки доходів і майнового стану у разі надання соцдопомоги, - глава Мінфіну Данилюк

За його словами, перша група, яку внесли у чорний список, - соціальні виплати за загубленими паспортами. До цієї групи потрапили тільки ті, у кого дата втрати паспорта раніша, ніж: а) відкриття рахунка в банку, б) призначення соціальної виплати. "Версії дві: або за цими документами хтось інший отримує виплати, або це ті самі люди, маючи на руках уже новий документ, дублюють якісь види соціальної допомоги. І те й інше можливо через розрізненість інформаційних баз соціальних фондів. Ця група на сьогодні становить 31 тис. осіб. За цим джерелом ми перевірили 4 млн 29 тис. людей. Якщо накласти виявлену пропорцію на 48 млн усіх соцвиплат, то маємо потенційно 372 тис. виплат за загубленими документами. Ціле місто. І це тільки одна група. У грошах - близько півмільярда гривень хтось отримує щомісяця в кишеню за загубленими паспортами. За рік - близько 6 млрд грн", - заявив Рязанцев.

За його словами, друга група у чорному списку - отримувачі, у яких відсутні, підозрілі або скасовані ідентифікаційні коди, - це 75 тис. 765 осіб на 4 млн 29 тис. перевірених. "Під підозрілими маємо на увазі: а) наявність одного коду у двох різних людей, б) код до паспорта взагалі не прикріплений, що ставить під сумнів природу походження паспорта, в) реєстраційний номер закрито, особу знято з обліку, г) дата народження не збігається з кодом тощо. Тут ідеться або про повний хаос з документами, або теж - про схему", - наголосив голова департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну. За його словами, на 4 млн 29 тис. перевірених - 75 тис. 765 підозрілих з цієї категорії.

"Перейдімо до третьої групи ризику, що прямо стосується виплат ВПО, які мають нерухомість на підконтрольній території. Таких громадян ми нарахували 11 тис. 924 зі 191 тис. перевірених переселенців. Тобто, якщо розглядати цифру знову ж таки у проекції до загальної кількості переселенців в 1 млн 700 тис., то на сьогодні близько 100 тис. ВПО можуть мати нерухомість на підконтрольній території. І частина з них навіть примудряється отримувати субсидії на цю нерухомість", - наголосив Рязанцев. Четверта група ризику, за його словами, також стосується ВПО. Йдеться про 13 тис. 150 переселенців, депозити яких становлять понад 10 прожиткових мінімумів (13,7 тис. грн).

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Жодна копійка з держбюджету України або з Пенсійного фонду не потрапить у кишені терористів, - Розенко

"Безумовно, нам ще належить з'ясувати, як так сталося, що газу ми спожили на 18 млрд грн, а субсидій видали - на 27 млрд. Однак уже зараз є прямі запитання до 115,3 тис. громадян (з 2,48 млн перевірених), які купували нерухомість, землю на суми більш ніж 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією", - наголосив він.

"У чому суть нинішньої системи соціальних виплат? Її частини не перетинаються. В цьому основна проблема. Тобто людина може все життя працювати й не знати, що хтось за неї отримує якісь соціальні виплати, бо зазначений у Мінсоцполітики як незаможний. Базу всіх соціальних виплат потрібно було централізувати вже давно. На це виділялися гроші у 2012 р. Впродовж останніх двох років також ішлося про створення єдиної соціальної платформи, під яку давно виділив кошти Світовий банк. Але дата запуску чомусь постійно переноситься. Тепер ідеться вже про 2017-2018 рр", - зазначив чиновник.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n386832
TUV4SVVteDBRekl3VEZoUmRtUkhSekJhV1djd1RHTm5NRXh5VW1kT1F6UXdUSHBTWjNsRVVtZDBRM2RKVGtNd01FdzNVWFprUTNnd1RFUlNaMlJIUkV4NUwxRjJPVU14TUZsRVVYUmtSMEl3VEZoUmRUbERNVEJNTTFKb2RFZFhUSGt2VW1ka1F5c3dXV0pSYzNSRE5EQk1MMUYxT1VOM01GbE1VWFZJZWxKblpFTXJNRmxpVVhST1F5c3dUQzlSZG5SRE9EQk1OMUZ6T1VOM1prNUhRakJaVUZGelpFZENNRXhxVVhST1IxY3dXVGs0TUV4NlVYTk9SMFl3V21KUmRtUkRkekJaWWxKc2RFZFlaazVEWXpCYVlsRjJaRWRGTUZwaVVYWlJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору