EN|RU|UK
 Суспільство
  4427  228

 В Україні провели гендерний марафон: "Рівність чоловіків і жінок є ключовою цінністю в ЄС"

У середу, 27 квітня, Національний демократичний інститут міжнародних відносин (НДІ) провів медійний марафон "Чому гендерна рівність важлива для України?", до участі в якому залучили політиків, дипломатів, державних службовців, представників ЗМІ та лідерів громадської думки, серед яких Посол Канади в Україні Роман Ващук, координатор програм технічної допомоги посольства США Джоан Вагнер, тимчасовий повірений у справах посольства Швеції в Україні Давид Емтестам, громадські активісти Ольга Айвазовська, Олександр Солонтай, Вікторія Подгорна, Наталя Карбовська, Марія Берлінська, Андрій Круглашов.

У рамках медійного марафону учасники мали можливість пройти інноваційний тест, який дає змогу не тільки дізнатися про свідомі думки і судження, але і зрозуміти підсвідоме ставлення до гендерних ролей і таких питань, як, наприклад, кому з батьків іти в декретну відпустку, бути годувальником у сім'ї, будувати кар'єру, або, можливо, успішно поєднувати всі ці ролі.

Медійний марафон був організований з метою підвищення рівня обізнаності суспільства про переваги гендерної рівності та сприяння суспільній дискусії щодо руйнівного впливу гендерних стереотипів та сексизму.

Директор НДІ в Україні Мері О'Хейген зазначила, що цей марафон є частиною більш широкої програми інституту, спрямованої на сприяння демократичному розвитку України. "Рівність чоловіків і жінок є ключовою цінністю в Європейському Союзі - тому це важлива частина реалізації європейських прагнень України", - зазначила вона.

конференция


Посол Канади в Україні Роман Ващук після того, як сам пройшов тест, зазначив: "Як на мене, освітній рівень українських жінок, їхні дані для успіху є. Йдеться про те, щоб дати якісь сигнали, що в політиці або в управлінських структурах їх чекають. Бо це дозволяє суспільству повністю використовувати потенціал 50% свого населення".

конференция

Тимчасовий повірений у справах Посольства Швеції в Україні Давид Емтестам висловив думку, що тестування є викликом для тих уявлень і стереотипів, які ми маємо, тому що дозволяє спочатку зрозуміти, якими вони є, а потім вже з ними боротися. "Думаю, цей тест дуже корисний", - додав дипломат.

конференция

Джоан Вагнер, координатор програм технічної допомоги посольства США, вважає це інноваційне тестування цікавим інструментом, який допоможе виявити і подолати упередження, які ми маємо із самого дитинства.

конференция


До дискусії на тему "Подолання сексизму і негативних гендерних стереотипів у ЗМІ" в рамках медійного марафону приєдналися відомі журналісти Ольга Герасим'юк, Лариса Денисенко, Юрій Макаров та Ірина Славінська. "Не треба бути особливим журналістом, щоб не допускати дискримінаційних, расистських або сексистських висловлювань. Дотримання гендерної рівності - вже входить у стандарти журналістики, які в принципі виключають дискримінаційні висловлювання", - підкреслила модератор дискусії Ірина Славінська.

Приєднатися до суспільно важливої ініціативи і визначитися з власними гендерними стереотипами може кожен охочий на сайті http://50vidsotkiv.org.ua/ та http://povaha.org.ua/.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n386841
VEhrdlVXdDBRM2N3V1c1U1p6bEROa2xPUTJjd1REZFJkazVEZHpCTU1IWk1PVU0yTUV3M1VYWmtSMFV3VEZoU1owNURNVEJNTTFKb2RFZFhNRms1T0RCWlNGSnNkRU00U2psSFVHWk9RM293VEZoUmRtUkRNREJNV0ZKblRrTTVNRnBaWnpCTUwxSm5Ua01yTUV4SVVYVTVRekV3VEhwUmRVRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору