EN|RU|UK
 Політика України
  64950  219

 Росія дала згоду на введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбас, - "Дзеркало тижня"

Росія попередньо погодилася на введення поліцейської місії ОБСЄ на окупований Донбас, але з приводу її формату є безліч суперечностей.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише перший заступник головного редактора видання "Дзеркало тижня" Сергій Рахманін у своїй статті.

"Першою серйозною поступкою стала формальна згода Москви на появу в ОРДЛО поліцейської місії ОБСЄ. Це слід визнати чи не єдиним відносним проривом у практично замороженому переговорному процесі. Але і переоцінювати цей факт поки не варто", - зазначив він.

"Можливість використання поліцейського контингенту ОБСЄ попередньо обговорювалося ще на минулій зустрічі міністрів закордонних справ" нормандської четвірки". Очікується, що на майбутній зустрічі голів зовнішньополітичних відомств чотирьох держав (попередньо запланованої на 11 травня) чисельність і мандат цієї місії може бути документально оформлений. За нашими відомостями, ініціатором позитивного вирішення цього питання виступили Сполучені Штати, які формально в переговорному процесі не беруть участі. Однак на шляху до реалізації задуманого є безліч перешкод", - сказано в статті.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Питання відправлення на Донбас міжнародної поліцейської місії на стадії обговорення, - Нуланд

"Київ зовсім справедливо вважає, що поліцейський контингент ОБСЄ повинен функціонувати до можливих виборів, під час виборів і після виборів, і в кожному з цих випадків функції структури повинні бути різними. Москва, в свою чергу, готова погодитися з дислокацією збройного контингенту тільки в районі ліній фактичного розмежування і його можливою присутністю в населених пунктах під час проведення виборів. Росія категорично відкидає саму можливість знаходження представників ОБСЄ, тим більше збройних, на неконтрольованій ділянці україно-російського кордону, що, цілком природно, не влаштовує українську сторону", - інформує журналіст .

"Київ і Москва по-різному дивляться на можливу чисельність цього контингенту, його мандат і правила застосування зброї. Погодившись обговорювати таку можливість, Кремль тут же висунув ініціативу залучення до процесу спостерігачів від Білорусі і Казахстану. Україна подібну ініціативу зустріла без належного ентузіазму, оскільки подібне ноу-хау лише збільшить і без того серйозний російський вплив на переговорний процес", - йдеться в матеріалі.

"Крім того, Москва дала зрозуміти, що її згода на появу в Донбасі збройного контингенту ОБСЄ не є остаточним. Є надія, що частина протиріч може бути знята під час зустрічі голів міністерств закордонних справ "нормандської четвірки", але особливого прориву від цього саміту ніхто з серйозних експертів не очікує", - пише Рахманін.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n387035
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору