EN|RU|UK
 Політика України
  2255  22

 ЦВК припускає призначення виборів в окрузі №23 на 17 липня у разі надання документа про смерть Єремеєва, - Охендовський

Центральна виборча комісія припускає, що на 17 липня, коли призначені вибори депутатів Верховної Ради в чотирьох округах, можуть бути призначені вибори в окрузі №23, якщо в комісію надійде свідоцтво про смерть Ігоря Єремеєва, а також ще у 2 округах.

Про це на засіданні ЦВК під час обговорення проекту про призначення виборів у чотирьох округах повідомив голова комісії Михайло Охендовський, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Українські Новини.

"Мені випадково проектом рішення пропонується опублікувати постанову (про призначення виборів у 4 округах) 18 травня. Абсолютно свідомо ми хочемо, щоб і Верховна Рада, й інші державні органи мали можливість розглянути питання надання ЦВК документа, що свідчить про смерть народного депутата, обраного в одномандатному виборчому окрузі №23. Також ми не можемо виключати того, що Верховна Рада може розглянути питання дострокового припинення повноважень інших народних депутатів, зокрема тих, які були призначені на відповідні посади в місцевих органах виконавчої влади. Якщо такі документи надійдуть до ЦВК до 18 травня, ЦВК зможе призначити вибори на цей же день, 17 липня", - сказав він.

Президент Петро Порошенко у квітні призначив депутатів Ради від фракції "Блок Петра Порошенка" Андрія Гордєєва і Юрія Гарбуза головами Херсонської обласної державної адміністрації та Луганської військово-цивільної адміністрації відповідно. Депутатські повноваження Гордєєва і Гарбуза поки достроково не припинені, але за законодавством вони не можуть суміщати посаду губернатора і депутата.

Читайте також: ЦВК призначила проміжні вибори депутатів Верховної Ради в 4 округах на 17 липня

Відповідно, в разі припинення їх депутатських повноважень, крім чотирьох округів, у яких вибори призначені на 17 липня, будуть вакантними ще три округи. Член ЦВК Ігор Жиденко під час обговорення проекту про призначення виборів повідомив, що комісія зверталася до Ради і Міністерства юстиції з проханням надати свідоцтво про смерть Єремеєва для призначення виборів в окрузі №23 (Волинська область).

Однак парламент відповів, що не має свідоцтва, а Мін'юст - що актового запису про смерть депутата не виявлено.

При цьому він наголосив, що в мережі Інтернет опубліковано відповідь апарату Ради Українським Новинам про наявність в парламенті копії витягу з реєстру щодо актового запису про смерть Єремеєва, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Цюріха (Швейцарія). Відповідно він заявив, що ЦВК звернеться до Ради і Мін'юсту з проханням надати копію вищезазначеного витягу.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Магера не проти попрацювати в оновленому складі ЦВК

"Цю інформацію необхідно перевірити. Тому сьогодні я підготую листи до Верховної Ради та Міністерства юстиції з проханням негайно надати документи або інші підтверджувальні витяги, щоб призначити вибори в 23 окрузі", - сказав він.

У свою чергу Охендовський і його заступник Жанна Усенко-Чорна під час обговорення проекту про призначення виборів у чотирьох округах підкреслили, що законодавство зобов'язує ЦВК призначати проміжні вибори депутата Ради в 10-денний строк з дня дострокового припинення повноважень обраного у відповідному окрузі депутата, однак документи про позбавлення мандата чотирьох депутатів надійшли в комісію несвоєчасно.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n387852
VEhrdlVXNTBSMFl3VEZoUmRtUkRNREJNTjFGemRFZENNRmw2VVhWMFF6UXdUR3c0TUVsVVVtZE9RekV3VEhwUmRHUkhWVEJNU1haTU9VTnRNRXBNVVcxblBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору