EN|RU|UK
 Політика України
  4779  42

 Перший суд у Гаазі між Україною і Росією щодо активів в окупованому Криму відбудеться 11 липня

Міжнародний арбітражний суд у Гаазі проведе перше слухання за позовами ПАТ "Укрнафта" і ТОВ "Стабіл" до Росії про компенсацію збитку від захоплення активів у тимчасово окупованому Криму.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна, про це повідомляється в прес-релізі Гаазького арбітражного суду.

Як ідеться в документі, 3 червня 2015 року почалися два арбітражні розгляди проти Росії на підставі "Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій" між урядами України і Росії від 27 листопада 1998 року. Перший позов поданий ПАТ "Укрнафта", другий - ТОВ "Стабіл" і десятьма іншими особами, що входять у спільноту.

Читайте також: Доповідь про злочини Росії на Донбасі зацікавила Гаазький трибунал: матеріали будуть вивчатися, - польський депутат Госевська. ФОТО

У відповідних позовах було заявлено про те, що, починаючи з квітня 2014 року, російська сторона вжила заходів, які перешкоджали інвестиціями "Укрнафти" і "Стабіл" в автозаправні станції, розташовані в Криму, і призвели до експропріації цих інвестицій.

У свою чергу Росія заявила, що вона не визнає юрисдикції складу суду, незважаючи на те, що обидва склади були затверджені 7 жовтня 2015 року, а 3 грудня 2015 року ними було проведено перше слухання в обох справах. Позивачі і Росія були запрошені до участі в слуханнях.

22 квітня 2016 року суд попросив сторони відповісти до 3 червня 2016 року на низку питань щодо юрисдикції, а слухання з цих питань призначив на 11 липня 2016 року.

Також читайте: Звіт про злочини Росії на Донбасі завтра подають до Міжнародного кримінального суду в Гаазі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору