EN|RU|UK
 Політика України
  3298  12

 Рада не змогла затвердити закон про свою відкритість: "Обов'язок звітувати повинен стати правилом"

Верховна Рада повернула в комітет на доопрацювання законопроект щодо відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради, її комітетів і депутатів.

За повернення на підготовку до другого читання проекту закону №1591 проголосував 241 депутат, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Українську правду.

На прийняття законопроекту про внесення змін до законодавства в другому читанні і в цілому не вистачило голосів ("за" - тільки 206 депутатів). Навіть для повернення його в комітет довелося ставити питання на голосування двічі.

В іншому випадку законопроект вважався б відхиленим.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Парламент ніколи не буде парламентом, поки ми не матимемо тимчасової слідчої комісії", - Сироїд

Єгор Соболєв перед повторним голосуванням закликав: "Прошу проголосувати за цей закон ... У нашому комітеті ми вже рік виконуємо всі ці норми - це приємно і корисно".

"Верховна Рада не підтримала закон про відкритість роботи парламенту, комітетів і депутатів і повернула його на доопрацювання в комітет. В результаті, закон, який максимально відкривав протоколи, стенограми, звіти про відрядженнях, кошти за проживання та проїзди, кошторис Ради, запити депутатів і відповіді на них, відкладений у довгий ящик. Головним лідером "непідтримки" виступив, як не дивно, Руслан Князевич і на фракції БПП, і при обговоренні в залі з аргументацією "чому ми себе не поважаємо, і так вже все відкрито, а єдині новели закону - це звіти за відрядження та проживання депутатів". Пан Князевич, до якого я ставилася завжди з повагою, можливо, втратив відчуття за десять років у ВРУ, що звітувати за гроші - це не право нардепа, це його святий обов'язок. Чому з такою поблажливістю деякі політики ставляться до фінансових звітів не дуже зрозуміло. Цей закон був зареєстрований одним з перших у Раді колишніми журналістами, ще тоді, коли на деякі комітети журналістам у принципі не можна було прорватися, а про публікації протоколів можна було мріяти. Дійсно, розпорядження спікера Гройсмана багато питань вирішили, але його добру волю треба перевести в статус закону. Спікери змінюються, обов'язок звітувати повинен залишитися правилом. Крім іншого, вже два роки поспіль Рада не показує людям свій кошторис. На тлі підвищення всіх тарифів і пропозиції людям затягнути пояси - це повинно стати стратегією показувати, що влада максимально відкрита і кожну копійку може виправдати. Це частина суспільного договору. Цей закон - тест для політика. Якщо відкривати фінансову інформацію - це неповага до себе, то час на політичну пенсію. Також вчора парламент провалив закон про доступ до публічної інформації. Це збіг? Або нова тенденція?", - прокоментувала відправку законопроекту на доопрацювання нардеп (БПП) Світлана Заліщук.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n387957
VEhrdlVXOWtReXN3VEVoUmRuUkROekJhVkZGemFVUlJhRTVEZWpCTU4xSm5TSHBSYkRsRGR6Qk1kbEpzZEVkS01GbFFVWFZwUkZGdlpFTjVNRnBpVW1kMFF6Y3dURVJSZG1SRGQweDVMMUYwT1VONU1GcGlVbWR1ZWxKb1RrZFhNRXd6VVhOT1F6a3dXVWhTWnpsRGVUQk1SRkYyWkVNNU1GazVPREJLVEZGdlFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору