EN|RU|UK
 Політика України
  20882  90

 Деканоідзе: "Видимі зміни відбуваються тільки в поліції. Реформованими повинні бути суди, прокуратура, СБУ, податкова"

деканоидзе

Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе заявила, що перебудувати систему правоохоронних органів в Україні неможливо за рік або за три, та для успішного результату реформованими повинні бути всі частини правоохоронної системи, включаючи поліцію, суди, прокуратуру, СБУ та податкову службу.

"Перебудовувати систему - це довга та копітка робота. А ми зробили всього кілька кроків у цьому напрямку", - заявила Деканоідзе в інтерв'ю ZN.UA, передає Цензор.НЕТ.

Вона підкреслює, що ніяких збоїв і провалів у реформі не існує. "Так, десь уповільнений темп. Так, є помилки. Але ми, усвідомивши масштаби та співставивши можливості, не зупиняємось і йдемо далі", - зазначає Деканоідзе.

"Я абсолютно з вами згодна, що систему ми не перебудували. Це неможливо зробити за рік і навіть за три. Але хоч би як не критикували патрульну поліцію, саме в її рамках нам вдалося створити елемент системи, який інакше мотивований і здатний самоочищатися, виштовхуючи тих, хто опиняється лояльним до старої системи. І це серйозний форпост, можливо, ще не зовсім досвідчених, але чесних поліцейських. І це наша реальна перша перемога", - заявила голова Національної поліції.

Відповідаючи на питання про зростання злочинності в Україні, вона зазначила, що це пов'язано, в першу чергу, бідністю, безробіттям і війною.

"Є така думка, особливо у тих людей, які далекі від правоохоронної діяльності, що зростання злочинності безпосередньо пов'язане з роботою поліції. Що за даними статистики можна судити про результати роботи поліції. В усіх країнах світу завдання поліції - протистояти злочинності незалежно від того, росте число злочинів або знижується. Більше того, в Україні зростання злочинності йде не з літа минулого року, а з 2013 р. Що впливає? Бідність, безробіття, війна, агресивність... Плюс значно підвищено рівень міграції людей у країні", - заявила Деканоідзе.

"Взагалі, говорячи про зростання злочинності, про реформу та її результати, для мене дуже важливо, щоб люди розуміли головне - реформованими повинні бути всі частини правоохоронної системи, і діяти вони повинні злагоджено та збалансовано. Включаючи поліцію, суди, прокуратуру, СБУ, податкову службу та ін. Неможливо отримати якісний результат, спираючись тільки на нову поліцію, новий суд або прокуратуру. Це єдиний механізм, кожна ланка якого має чесно працювати на єдину мету", - підкреслює голова Національної поліції.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Упевнена, що скоро підлеглого з прізвищем Ківа у мене не буде, - Деканоідзе

За її словами, видимі зміни сьогодні відбуваються тільки в поліції, а інші ланки системи переживають період реваншизму.

"Складається таке враження, що ніхто не збирається цьому заважати. Адже за два роки після Майдану потрібно та можна було створити цілі державні інститути, у тому числі і в рамках правоохоронної системи, які б працювали не на якусь одну людину, призначену іншою людиною, а на результат. Суди - це взагалі серце правоохоронної системи, але вони сьогодні настільки корумповані, що ніяк не можуть захищати права українського народу. Я вже не кажу, що вони масово повертають до нас старі кадри, які не пройшли атестацію. А ви знаєте, щодо якої кількості людей, яких ми затримуємо та заарештовуємо, суди приймають позитивні для нас рішення? Мізер. А можете собі уявити, що ми не можемо посадити жодного викрадача машин, яких випускали за 4 тис. грн, у той час як вони викрадали машини за 100 тис. дол.?", - заявила Деканоідзе.

Раніше Деканоідзе заявила, що за підсумками переатестації у Києві звільнено 80% керівництва вищої ланки і 70% керівництва середньої ланки. По області ці цифри становлять 60% і 40% відсотків відповідно.Источник: https://ua.censor.net.ua/n388423
VEhrdlVXeE9RekV3VEhKUmMwNURPVEJNTjFKc2RFTXdNRXhtVVhSVE9IWXdUQzlTWjA1REt6Qk1jbEpuT1VkQk1FeEVVbWQwUjBRd1dVUlJjMGg2VW1ka1IwUXdURkk0TUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPREJNYURnd1NqTlJjMDVIUnpCTUwxRjJkRU0zTUZwaVVtaDBSMWN3V1RnOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору