EN|RU|UK
 Економіка
  13376  85

 Порошенко ветував закон про підвищення експортного мита на металобрухт на 3 роки

Президент Петро Порошенко застосував право вето до Закону України "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу глави держави.

Згідно з повідомленням, глава держави підкреслив, що взяв до уваги пропозиції Кабінету Міністрів, який за Конституцією України організовує та забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності України, митної справи та повернув цей закон для повторного розгляду Верховною Радою зі своїми пропозиціями.

У повідомленні також нагадується, що закон був прийнятий Верховною Радою України 21 квітня 2016 року.

Президент зазначає, що законом встановлюються тимчасово, строком на три роки з дня набрання ним чинності, ставки вивізного (експортного) мита на товари, зазначені у пункті 1 Закону "Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів" у розмірі 30 євро за тонну. Цим положенням фактично втричі підвищується діюча ставка на відходи та брухт чорних металів, яка зараз повинна складати 10 євро за тонну. Тому зазначене положення Закону порушує міжнародні зобов'язання України як члена СОТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Депутати озвучили план порятунку гірничо-металургійного комплексу України

Глава держави нагадав, що відповідно до п. 232 Звіту Робочої групи з питань вступу України до Світової організації торгівлі, експортне мито на відходи та брухт чорних металів буде зменшено до 10 євро за тонну протягом шестирічного періоду, починаючи з дати вступу до СОТ, відповідно до графіка зменшення зазначених ставок.

Також президент підкреслив, що пропоноване Законом підвищення ставок вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів не відповідає положенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Дана Угода також передбачає зобов'язання сторін не вводити будь-які збори, податки або будь-які інші заходи еквівалентної дії, що накладаються на вивезення товарів; існуючі мита або рівнозначні заходи, які застосовуються в Україні, як зазначено у Додатку I-С до Угоди, повинні бути поступово анульовані протягом перехідного періоду.

Президент зазначає, що у зв'язку з цим застосування підвищеної ставки вивізного мита на відходи та брухт чорних металів протягом трьох років, як це пропонується Законом, не може бути підтримано.

Глава держави також наголосив на необхідності враховувати ситуацію, яка склалася з обсягами заготівлі та експорту брухту чорних металів в умовах тимчасової окупації Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей. Збільшення експорту брухту чорних металів на тлі зменшення обсягів інвестицій в оновлення основних фондів підприємств і падіння обсягів заготівлі брухту призводить до різкого скорочення запасів чорних металів і дефіциту брухту в країні, особливо протягом останніх двох років. Наявність же таких запасів має стратегічне значення для металургійної галузі України, зазначив президент.

З огляду на викладене, Глава держави запропонував парламенту викласти назву Закону в новій редакції: "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".

Президент також запропонував встановити тимчасово, строком на один календарний рік з дня набрання чинності Законом, ставки вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n388442
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTWVsRjBaRWRETUV4RVVYVTVReXN3VEVoU1owNUhSREJaV0ZKbmFUaDJNRXhtVVhOT1F6WXdURGRSZGxoNlVYWk9RekV3V1V4UmMwNUROekJaVUZKblRrTjZNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору