EN|RU|UK
 За кордоном
  11305  137

 В Євросоюзі планують будувати міні-АЕС заради зниження залежності від російського газу, - Spiegel Online

Єврокомісія має намір активно інвестувати в атомну енергетику, незважаючи на відмову від неї в Німеччині.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, у вівторок, 17 травня, видання Spiegel Online повідомило про стратегічний документ Євросоюзу, в якому уряди країн, що входять до нього, закликають посилено співпрацювати у сфері розробки, розвитку, фінансування та будівництва сучасних реакторів. Зокрема, Єврокомісія ратує за просування міні-АЕС, першу з яких передбачається ввести в експлуатацію в Європі не пізніше 2030 року. Європейський Союз повинен зберегти технологічну перевагу в ядерному секторі, наголошується в документі.

Згідно з інформацією Spiegel Online, цей план буде основою енергетичної політики ЄС після того, як буде підписаний єврокомісаром з енергетики Марошем Шефчовичем 18 травня і затверджений в Європарламенті.

Читайте також: Україна може стати енергонезалежною в середньостроковій перспективі, - Гройсман

Експерти пояснюють розробку цієї стратегії двома причинами: прагненням Євросоюзу знизити залежність від російського газу та скоротити викиди парникових газів в атмосферу відповідно до зобов'язань у рамках Паризької угоди з клімату.

Усього в 14 країнах ЄС працює 131 АЕС загальною потужністю близько 121 гігават. У той же час Німеччина перебуває в процесі повної відмови від атомної енергетики й планує закрити останню АЕС у 2022 році.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n388930
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbW81UXpBd1RGaFNaMDVET1RCTVFXY3dURmhSZG1SRE1UQlpSRkZ6T1VNeE1GbE1VWFZPUXpZd1RFSTRNRXBFVVd4a1EyaG1Ua05GTUV4TVVtZE9ReXN3VEhKUmRuUkRPREJhWWxKblpFZFhNRms1T0RCSlZGRnpkRWRCTUV3M1VtZGtReXN3V1RkUmRETjZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору