EN|RU|UK
 Політика України
  7295  11

 Мінфін вводить систему "Єдиного вікна" на митниці

За дорученням прем'єр-міністра Міністерство фінансів розробило концепцію створення і функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно" - електронної системи обміну даними, яка сприятиме спрощенню митних процедур та усуне можливості для корупційних проявів на митниці.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу Мінфіну, проект буде впроваджений на митницях України з 1 серпня 2016 року.

"Міністерство фінансів продовжує працювати над реформуванням ДФС, в тому числі митних органів. У рамках цієї політики Мінфін розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) - аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Окрім цього, за ініціативи Мінфіну вже було запроваджено автоматичну систему розподілу митних декларацій, а також укладено ряд міжурядових Угод з міжнародними партнерами про взаємну допомогу у митній справі. Черговим кроком у цьому напрямку є запуск "Єдиного вікна" - автоматизованої системи митних послуг, що формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД)", - зазначили в Міністерстві фінансів.

Також читайте: "Людей Калетника" досі не звільнили із Закарпатської митниці, незважаючи на відповідне доручення Гройсмана, - Москаль

Система "Єдине вікно" вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України. Зокрема, розроблений Мінфіном проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними. Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятись електронні відмітки в спільній базі даних.

"Створення "Єдиного вікна" дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор у ході прийняття рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень у відносинами з суб'єктами ЗЕД. У результаті, створення "Єдиного вікна" на митниці сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні", - підкреслили в Міністерстві.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Уже є перші кроки в рамках агресивної програми дій", - Гройсман анонсував боротьбу з бар'єрами чиновників для бізнесу. ВІДЕО


Источник: https://ua.censor.net.ua/n389035
VEhrNGRrdzVRMk13V21KUmRtUkhSVEJhWWxGMldIcFJkazVETkRCWlRGRjJaRU0wTUZsaVVtcDNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору