EN|RU|UK
 Політика України
  9853  46

 Аукціон з приватизації ОПЗ має відбутися публічно і прозоро. Стартова ціна - 13 млрд. 175 млн., - Гройсман

Аукціон з приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод" має відбутися абсолютно публічно і прозоро, що забезпечить відкритість і максимальну ефективність приватизації підприємства.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час розгляду проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження умов продажу державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону на засіданні уряду в середу, 18 травня, передає Цензор .НЕТ з посиланням на повідомлення прес-служби Кабміну.

"Наше завдання - максимально публічно, прозоро, відкрито й ефективно провести цей аукціон", - заявив Гройсман.

За його словами, важливо забезпечити конкурентність, прозорість, доступність, а також якомога більшу кількість учасників аукціону. Крім того, Україна повинна отримати інформацію щодо фізичних осіб-бенефіціарів компаній, що беруть участь в аукціоні, "щоб чітко зрозуміти не назву підприємства, а хто ним володіє", - підкреслив він.

"Наше завдання - якомога більша кількість учасників. Наше завдання, щоб було не менше двох учасників, інакше ми не будемо проводити цей аукціон. Наша позиція у тому, щоби усі, хто буде брати участь у аукціоні, були відомі, було відомо, що це за компанії", - наголосив прем'єр.

Також читайте: Приватизацією ОПЗ зацікавилися п'ять великих інвесторів, - Білоус

Прем'єр-міністр зазначив, що стартова ціна ПАТ "Одеський припортовий завод" визначена у 13 млрд. 175 млн. Разом із тим, ця сума у результаті аукціону буде змінена. "Є ринкова оцінка вартості самого заводу без будь-яких додаткових оцінок господарської діяльності. Визначено, що це має бути 13 млрд. 175 млн. Це стартова ціна, - зауважив Володимир Гройсман. - Кінцева ціна, яку би ми не поставили стартову, кінцева ціна буде визначена аукціоном".

Прем'єр-міністр наголосив, що були проведені консультації з міжнародними партнерами, і багато іноземних представників готові взяти участь у аукціоні. "Фактично, сьогодні, затверджуючи ці умови, ми даємо можливість розпочати процес публічної приватизації. Кількість і якість покупців буде дуже і дуже серйозною, - зазначив Володимир Гройсман. - Усі світові лідери виробництва у цій сфері мають величезне бажання взяти участь у цьому аукціоні".

Голова Уряду зауважив, що раніше кваліфікаційні вимоги до покупців були такими, що лише одна, визначена компанія підпадала під встановлені критерії. Наразі кваліфікаційні вимоги мають на меті забезпечити максимальну доступність участі в аукціоні. "Тут критеріїв ніяких немає. Увесь світ має прийти. І ми маємо продемонструвати якісну, публічну приватизацію", - зазначив Гройсман. Разом з тим, до аукціону не будуть допущені підприємства країни-агресора.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Фонд держмайна завтра назве стартову ціну Одеського припортового заводу

Прем'єр-міністр наголосив, що особи, які цілеспрямовано призвели до створення заборгованостей підприємства, мають нести відповідальність. "Будь-які заборгованості, а якщо вони створені штучно, то це виклик не до власників, а це виклик до правоохоронної системи. Тому сьогодні треба, щоб правоохоронна система України дуже чітко довела те, що є проблеми, які штучно створені, і тоді там нічого не буде, крім кримінальної відповідальності", - зауважив він.
"Цей завод завжди був годівницею усіх, хто намагався на нього посісти для того, щоб там отримувати тіньові доходи. Тому сьогодні дуже важливо, щоби менеджмент, публічна приватизація викликали і довіру суспільства і міжнародних партнерів, і забезпечила, у тому числі, ефективну боротьбу з корупцією, яка паразитує на державних активах, державних фінансах", - підкреслив Володимир Гройсман.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n389047
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhZNVIwRXdUR3BSYzNSRGR6QlpURkYxVGtNek1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRW8zVVc0NVExZz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору