EN|RU|UK
 Економіка
  9356  50

 Ми зміцнили фінансову незалежність НБУ і досягли точки неповернення, - Гонтарева (оновлено)

Національний банк України (НБУ) провів радикальні зміни в монетарній політиці, програмі нагляду і внутрішній структурі протягом останніх двох років, зміг зміцнити свою фінансову незалежність і пройшов точку неповернення.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на телеканал "112 Україна", про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева на щорічній дослідницькій конференції "Трансформація діяльності центральних банків" у Києві в четвер.

"Протягом останніх років ми пройшли через радикальні зміни в монетарній політиці, програмі нагляду і внутрішній структурі. Ми зміцнили фінансову незалежність НБУ, тому змогли досягти точки неповернення. Завжди складно оцінити, наскільки незворотними можуть бути всі зміни, але наша рада правління вважає, що ми вже перегорнули сторінку і не повернемося назад", - сказала вона, підкресливши, що завданням НБУ була оновлена політика, спрямована на цінову, фінансову стабільність і сталий економічний розвиток.

Також читайте: Директором департаменту банківського нагляду НБУ стане топ-менеджер "Промінвестбанку" Наталя Дегтярьова

При цьому вона наголосила, що НБУ перейшов до гнучкого курсоутворення, в результаті чого зараз курс гривні визначається виключно фундаментальними факторами, а регулятор бере участь у ринку тільки для згладжування коливань.

Гонтарева також зазначила, що Нацбанк з початку року перейшов на монетарний режим цільової інфляції.

"Цільова інфляція на 2016 рік - 12%, ми сподіваємося, що утримаємо її. На наступний рік плануємо інфляцію у 8%, а до кінця 2019 - 5%, що вважаємо оптимальним рівнем для України. Я вважаю, що ми зможемо виконати ці цільові рівні", - сказала В. Гонтарева, зазначивши, що інфляція в 2015 році склала 40%, з яких 20% - у зв'язку з підвищенням регульованих тарифів, а 20% - з причини девальвації.

Крім того, вона нагадала про те, що Нацбанк провів чистку банківського сектору, в результаті якої ліквідовано 73 банки, що становить 30% банківської системи.

Також читайте: Нацбанк хоче за п'ять років зменшити кількість готівки вдвічі

"З точки зору процентного співвідношення це багато, але якщо поглянути глибше, то нема про що шкодувати, оскільки велика частина цих банків були машинами для відмивання коштів, або порожніми оболонками, олігархічними банківським структурами", - пояснила глава НБУ.

При цьому вона додала, що для запобігання проблем "здорової" частини банківської системи, яка залишилася, спільно з Міжнародним валютним фондом (МВФ) був розроблений графік з досягнення рівня адекватності капіталу (Н2), який передбачає Н2 в 5% на кінець січня 2016 року, 7% - до кінця грудня 2017 року та 10% - до кінця 2018 року.

В.Гонтарева також нагадала, що в результаті трансформації самого центробанку за останні два роки було скорочено 60% персоналу і зекономлено близько 7 млрд грн у результаті закриття неключових активів.

"Я не можу сказати, скільки персоналу буде через три роки, але цей процес буде тривати", - додала вона.

Серед напрямків розвитку банківського сектора вона також наголосила на необхідності вивчення можливості впровадження фінтех-технологій.

"Віртуальна валюта, блокчейни, P2P - це тільки початок списку high-tech інструменту. Моє основне питання - що це, новий модний тренд, мейнстрим? Якщо це серйозна тенденція, то ми повинні працювати з цим трендом, відкритися йому. Цікаво обговорити, як фінтех-технології можуть допомогти побудувати нам роботу. Я бачу в НБУ величезні можливості для реалізації цих масивів, але інструментів я поки не бачу", - додала Гонтарева.Источник: https://ua.censor.net.ua/n389178
Джерело: По материалам Интерфакс-Украина
VEhrdlVXczVReXN3VEROU1ozUkRkekJaUkZGMFpFTjVNRXhCZGt3NVEzb3dXVVJSZFU1RGVUQk1NMUpxTTNwUmRYUkhSREJaUkZKbldIcFJibVJEVWpCTFRUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору