EN|RU|UK
 Суспільство
  3349  51

 Порошенко скоротив кількість щорічних державних премій у галузі науки і техніки з 20 до 15

Президент Петро Порошенко скоротив кількість державних премій у галузі науки і техніки, які присуджуються щорічно, з 20 до 15.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Порошенко зустрівся з провідними вченими та вручив державні нагороди та державні премії за досягнення в галузі науки і техніки в 2015 році.

Він повідомив, що підписав указ, яким затверджується нова редакція Положення про Держпремії в галузі науки і техніки та зміни до Положення про Комітет з держпремій у цій галузі.

Також читайте: "Геть руки від науки!": до парламенту підійшла колона вчених (оновлено). ФОТОрепортаж

"Зокрема, скорочується кількість премій та кількість їхніх співавторів, що забезпечуватиме більш ретельний відбір, підвищить конкуренцію та, відповідно - якість цих робіт. Щорічно присуджуватиметься до п'ятнадцяти Державних премій, у тому числі до чотирьох - за роботи, які становлять державну таємницю", - йдеться в повідомленні.

При цьому Порошенко зазначив, що країна потребує інноваційних підходів для вирішення всіх актуальних проблем у сферах безпеки, економіки, соціальних питаннях.

"Держава і надалі буде відзначати тих вчених, які відгукнуться на забезпечення потреб національної безпеки. Захищати незалежність - пріоритетне завдання", - підкреслив Президент.

Порошенко також зазначив, що новий закон про наукову і науково-технічну діяльність забезпечить оновлення наукової сфери на демократичних засадах, підвищить авторитет науки в суспільстві і сприятиме залученню молодих талантів.

Дивіться також: Кілька сотень учених у Львові вимагають відновити фінансування науки. ФОТОрепортаж

Він також висловив думку, що необхідно підвищувати авторитет вчених, наголосивши, що "присудження Державної премії України в галузі науки і техніки повинно відбуватися за аналогією Нобелівської премії" і бути подією, яку очікуватиме все наукове співтовариство, ЗМІ та громадськість.

У 2015 році Держпремію, зокрема, отримав авторський колектив державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова" за розробку і впровадження бойової машини БТР-4Е, і колектив держпідприємства "Конструкторське бюро "Південне" ім. Янгеля" за випробувальний комплекс, який забезпечує замкнений цикл розробки і виробництва ракетно-космічної техніки, що значно підвищує надійність її функціонування та дозволяє зменшити кількість льотних випробувань.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n389284
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5OHdXVVJSZEdSRE9EQmFZbEpxTTNwU1p6bEhTREJNV0ZGMlpFZFg=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору