EN|RU|UK
 Економіка
  1162  14

 Біля ДФС пройшов флешмоб "Україні - європейську митницю!"

У будівлі ДФС активісти громадської організації "Митний контроль" провели флешмоб "Україні - європейську митницю!", приурочений до Дня Європи в Україні.

Активісти закликали керівництво ДФС почати реформування митної служби, повідомляють "Українські новини".

"Зробити в Україні Європейську митницю просто. Потрібно лише кілька кроків. Наприклад, перший крок - закрити 99 відсотків внутрішніх митних терміналів і розмитнювати всі вантажі на кордоні. Бо самі внутрішні митниці - це корупція в чистому вигляді", - розповіла Інна Біленко, голова ГО "Митний контроль".

Керівник "Митного контролю" пояснила, що в Європі взагалі немає внутрішніх митних терміналів і на кордоні перевіряється лише 1 відсоток фур, а решта оформляються за 5 хвилин. В Україні - це половина вантажів. І більшість вантажів відправляють на внутрішні митниці для процедури розмитнення.

"100% терміналів в Україні - приватні, державних немає взагалі. Заїзд на ці термінали платний - від $100 до 200 грн. Що таке термінал - це шматок асфальту, колючий дріт, пара будок або будівля з митниками. На хорошому терміналі в Києві в середньому за добу заїжджали 1000 автомобілів, тобто прибуток $100 тис. за день. Жоден термінал не працює без відкатів", - додала вона.

На думку Біленко, цей один, здавалося б, маленький, але системний крок набагато більше вплинув би на зменшення корупції та зростання свободи підприємництва, ніж арешт тисячі хабарників.

гфс  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору