EN|RU|UK
 Економіка
  2347  14

 Біля ДФС пройшов флешмоб "Україні - європейську митницю!"

У будівлі ДФС активісти громадської організації "Митний контроль" провели флешмоб "Україні - європейську митницю!", приурочений до Дня Європи в Україні.

Активісти закликали керівництво ДФС почати реформування митної служби, повідомляють "Українські новини".

"Зробити в Україні Європейську митницю просто. Потрібно лише кілька кроків. Наприклад, перший крок - закрити 99 відсотків внутрішніх митних терміналів і розмитнювати всі вантажі на кордоні. Бо самі внутрішні митниці - це корупція в чистому вигляді", - розповіла Інна Біленко, голова ГО "Митний контроль".

Керівник "Митного контролю" пояснила, що в Європі взагалі немає внутрішніх митних терміналів і на кордоні перевіряється лише 1 відсоток фур, а решта оформляються за 5 хвилин. В Україні - це половина вантажів. І більшість вантажів відправляють на внутрішні митниці для процедури розмитнення.

"100% терміналів в Україні - приватні, державних немає взагалі. Заїзд на ці термінали платний - від $100 до 200 грн. Що таке термінал - це шматок асфальту, колючий дріт, пара будок або будівля з митниками. На хорошому терміналі в Києві в середньому за добу заїжджали 1000 автомобілів, тобто прибуток $100 тис. за день. Жоден термінал не працює без відкатів", - додала вона.

На думку Біленко, цей один, здавалося б, маленький, але системний крок набагато більше вплинув би на зменшення корупції та зростання свободи підприємництва, ніж арешт тисячі хабарників.

гфсИсточник: https://ua.censor.net.ua/n389393
VEhrNGRrdzVRemd3VEdwU1ozUkRPVEJNYWxKb2RFZFFaazVEVlRCTFZGRnZVVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору