EN|RU|UK
 Політика України
  2909  20

 Судова реформа повинна скасувати спеціалізовані суди і провести ефективну переатестацію суддів, - Ємець

Законопроект про судоустрій і статус суддів, над яким активно працює робоча група з питань правосуддя Конституційної комісії, дозволить запустити якісну судову реформу в Україні.

Про це заявив народний депутат фракції "Народний фронт", перший заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець у коментарях журналістам, - повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі НФ.

Він зазначив, що законопроектом передбачено основні новели: триступенева судова система, судді будуть проходити серйозну переатестацію, а Верховний Суд буде кінцевою інстанцією для прийняття остаточних рішень.

"Це означає, що Верховний Суд буде тлумачити судову практику таким чином, що вона буде обов'язковою для судів нижчої ланки. Також це означає, що зникне практика, коли можна мати два протилежні рішення і довести це навіть до Верховного Суду, де в одній палаті можна було отримати два протилежні рішення. Тепер рішення, яке прийме Верховний Суд, буде обов'язковим і назавжди", - заявив народний депутат.

Також читайте: Судову реформу потрібно завершити до літа, - Парубій

"Друге, те що стосується реформи судів взагалі. Будуть скасовані вищі спеціалізовані суди, адміністративні суди. Залишаться загальний, апеляційний і Верховний Суд", - зазначив Ємець.
Третьою особливістю судової реформи повинна стати 100% переатестація суддів, що передбачає нову якість судів.

"Для того, щоб ми отримали справедливого суддю, нам потрібно перевірити його професійні знання, перевірити його на відсутність корупційних діянь. Це означає перевірку всього життєвого циклу: де він отримав зарплату, за які доходи він купив машину, наскільки все це збігається з його доходами і чи гідна ця людина бути суддею", - сказав парламентарій.

Леонід Ємець наголосив, що процедури переатестації повинні бути відкритими і прозорими.

"Кожен онлайн або в Інтернеті повинен бачити співбесіду з суддею, почути відповіді на питання. Це додасть довіри до суду як такого, що відповідає вимогам суспільства, і ми, нарешті, побачимо чесний і справедливий суд", - сказав народний депутат.

Представник "Народного фронту" також повідомив, що робоча група серйозно опрацьовує питання суду присяжних.

"Ми однозначно стоїмо на тому, що суд присяжних повинен бути. Ми аналізуємо, чи можемо це впровадити прямо зараз", - повідомив Ємець.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n389446
VEhrdlVXaE9Remd3VEZoU2FIUkhUVXg1TDFKblpFZEVNRXhVVVhaMFEza3dURUZuTUZsRVVYUmtSMFV3VERkU1owNURPREJNUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору