EN|RU|UK
 Політика України
  30963  126
Матеріали за темою:

 РНБО затвердила стратегічний оборонний бюлетень

снбо

Рада національної безпеки та оборони України під головуванням Президента Петра Порошенка на засіданні розглянула стратегічний оборонний бюлетень і питання, пов'язані з плануванням і виконанням державного оборонного замовлення.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

Глава держави зазначив, що бюлетень підготовлено за участі, зокрема, експертів із НАТО та Школи післядипломної освіти Військово-Морських Сил США. "Участь експертів альянсу та його окремих країн-членів - природна та необхідна. Стратегічний оборонний бюлетень - це дорожня карта реформ сектора оборони та безпеки", - наголосив Президент, зазначивши, що документ стосується не лише Збройних Сил України, а й спрямований на визначення термінів і конкретних завдань для комплексного реформування сектора оборони та безпеки.

"Зазначений проект є фактичним початком реальної реорганізації сектора оборони та безпеки для вступу в НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося у сфері наших міжнародних зобов'язань, але це той рубікон, який переходять українські ЗСУ та сектор оборони й безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО", - сказав глава держави.

Читайте також: "Збільшення військового контингенту НАТО в Балтії та Польщі дозволить говорити з Росією з більш сильних позицій", - МЗС Естонії

Президент наголосив, що очікуваним результатом оборонної реформи є створення на принципах і стандартах, прийнятих у країнах НАТО, ефективних, мобільних, дуже добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об'єднаних сил оборони зразка 2020 року, які будуть мати можливість гарантовано забезпечити оборону держави. Глава держави також звернув увагу на редакційний, на перший погляд, нюанс, який насправді має стратегічний і символічний характер - графу "Словник", основною метою якого є адаптація термінів, що вживаються в національному законодавстві, до понятійного апарату, що застосовується в стратегічних документах країн НАТО.

"Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії і створюємо справжні та ефективні Збройні Сили. Для мене це дуже важливо, тому що це доказ того, що Україна і НАТО говорять однією мовою й добре розуміють одне одного", - наголосив глава держави.

За словами Президента, також варто вдосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження органів державної влади з питань національної безпеки та оборони, і реалізація положень стратегічного оборонного бюлетеня сприятиме ефективному використанню ресурсів - кожної копійки, яка в цих важких умовах виділяється зараз на сектор безпеки та оборони.

Також читайте: Ситуація на Донбасі - це вже заморожений конфлікт, - глава Військового комітету НАТО Павел

Глава держави також зазначив, що передбачається посилення демократичного цивільного контролю над силовими структурами держави: "Це ознака демократичності держави. Зокрема, після відновлення суверенітету України над окупованими територіями, ми можемо порушувати в перспективі питання про призначення міністром оборони цивільної особи".Источник: https://ua.censor.net.ua/n389465
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJNUVhRd1RETlJjMDVIUXpCTU5UZ3dURGRSYzJSREt6QlpSRkYyZEVNNU1FeEJka3c1UTJZd1REZFNaMDVES3pCWmFsRjBaRU01TUV4eVVYWnBPSFl3U2pOUmEwNURhVEJLTkQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору